Loading...
Aktualności

Aurela Nerlo wygrywa Tyskie Kryterium Fiata, Małgorzata Dąbrowska II w Pszczynie

 

Aurela Nerlo z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w kategorii juniorek w Tyskim Kryterium Fiata, które było kolejną eliminacją do Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Wyścig kobiet open w Tychach rozgrywany był na dystansie 27km. W kategorii juniorek Aurela zajęła 1 miejsce, na trzeciej pozycji zawody skończyła Sandra Traczyk, 5 była Weronika Laszkiewicz.

 

W rywalizacji elity kobiet 2 miejsce zajęła Ewelina Szybiak, ustępując Marcie Lach z klubu Atom Mat Sobótka, 8 lokatę zajęła Natalia Mielnik a 12 była Dorota Przęzak. W wyścigu juniorek młodszych po zaciętej walce na dystansie 16km 3 miejsce zajęła Małgorzata Dąbrowska, 7 była Laura Wójcik, 11 Wiktoria Zborowska a 17te Marianna Kolinko. Wyścig wygrała Gołek Edyta LUKS Pszczyna Dobre Sklepy Rowerowe Author. Ostatnim wyścigiem była rywalizacja juniora gdzie po pokonaniu 36km Michał Mroczkowski finiszował na 12 pozycji.

 

 

Drugiego dnia w Pszczynie odbyła się kolejna eliminacja Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym czyli IX Memoriał Kazimierza Gazdy. Zawodnicy rywalizowali na rundach okrężnych liczących 1400m każda. W rywalizacji juniorek młodszych Małgorzata Dąbrowska zajęła 2 miejsce, 9 była Laura Wójcik, 11 Wiktoria Zborowska a 13 Marianna Kolinko. Ostatnim startem był wyścig elity kobiet. Tutaj 5 miejsce zajęła Dorota Przęzak, 9 była Ewelina Szybiak a 15 Natalia Mielnik. W klasyfikacji juniorek bardzo dobre 3 miejsce zajęła Sandra Traczyk, 4 była Aurela Nerlo a 7 Weronika Laszkiewicz.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc

 

Zadanie finansowane ze środków Urzędu Miasta Dzierżoniów.

 

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2016/07-30{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content