Loading...
Aktualności

Zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w Tour de Pologne Women

Zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów znalazły się w składzie kadry Polski na historyczną pierwszą edycję Tour de Pologne Women organizowaną przez Pana Czesława Langa dzień po zakończeniu męskiego touru. Skład kadry liczył sześć zawodniczek, w tym cztery reprezentantki dzierżoniowskiego klubu: Ewelina Szybiak, Aurela Nerlo, Dorota Przęzak i Natalia Mielnik. Zawodniczki miały do pokonania 3 etapy, rozgrywane w przeciągu 2 dni.

 

Podczas tego startu Ewelina Szybiak odniosła spore sukcesy. Była najlepszą Polską zawodniczką wyścigu, na pierwszym etapie zajęła 5 miejsce po finiszu z decydującej ucieczki wyścigu oraz po wyścigu jazdy indywidualnej na czas uplasowała się na 5 pozycji awansując na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Do zakończenia wyścigu został Ewelinie tylko jeden etap i walka o podium w klasyfikacji generalnej jednak przez niedopuszczalny incydent z komisją antydopingową Ewelina nie była w stanie w pełni sił walczyć o zwycięstwo w wyścigu i dowiezienie tytułu najlepszej Polki wyścigu.

 

 

Zaraz po zakończeniu jazdy na czas, pani z komisji antydopingowej zabrała Ewelinę na kontrolę nie pozwalając jej na „rozjechanie” nóg po wyścigu, wypicie odżywki regenerującej, zjedzenie posiłku oraz pójścia na masaż. Panie trzymały Ewelinę, która nie mogła oddać moczu zaraz po wyścigu w jednym miejscu, pomimo tego, że za 3 godziny miała kolejny  bardzo wymagający 71km etap. Po wypiciu litrów picia oraz chodzeniu boso po zimnej podłodze Ewelina została wypuszczona do swojej ekipy i zostało jej jedynie 50 min do startu. Podczas etapu ledwo żywa dojechała do mety, odwodniona i rozczarowana. Od razu została udzielona jej pomoc z ambulansu. Niestety straciła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz tytuł najlepszej Polski spadając na 14 pozycję. Mamy nadzieję, że komisja po tych zdarzeniach nie uczyni takiej krzywdy kolejnej zawodniczce i przestrzegamy przez takim zachowaniem. Powinni zabrać na kontrolę wszystkie zawodniczki po ostatnim etapie, rozgrywanym przecież tego samego dnia.

 

 

Tour de Pologne Women liczył 3 etapy. Pierwszy najeżony 6 premiami górskimi 100km etap wokół Zakopanego. Do pokonania podjazdy pod Głodówkę, Ząb, Butorowy Wierch w deszczowych warunkach ale przy wspaniałym dopingu zgromadzonych kibiców. To dało niezapomniane wrażenia. Na mecie 5 była Ewelina Szybiak, 24 Aurela Nerlo a 34 Dorota Przęzak. Drugiego dnia zawodniczki miały do pokonania wspomniane 2 etapy. Etap II to jazda na czas na 4km trasie prowadzącej pod górę do Bukowiny, zaś etap III to wymagające rundy prowadzące pod podjazd pod Ząb i Gliczarów o łącznym dystansie 71km. Rano 5 miejsce zajęła Ewelina Szybiak, 18 była Aurela Nerlo, 48 Dorota Przęzak zaś po południu Ewelina Szybiak nie była w stanie walczyć o najwyższe laury i zajęła 35 miejsce, Aurela Nerlo była 12 a Dorota Przęzak 47. W klasyfikacji generalnej prestiżowego Tour de Pologne Women Ewelina Szybiak była 14, Aurela Nerlo 21 a Dorota Przęzak 45.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności firmie Przedsiębiorstwo Budowlane Atom, Miasto Dzierżoniów, Skoda Centrum TMT oraz Verge.

 

Zadanie finansowane ze środków Urzędu Miasta Dzierżoniów.

 

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2016/07-31{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content