Loading...
Aktualności

Paulina Martyka zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Europy Kadetek w Zapasach

Niebywałym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Europy Kadetek w Zapasach w Szwecji dla zawodniczki MULKS JUNIOR Dzierżoniów Pauliny Martyki, która zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach. Podopieczna Trenera Norberta Warchoła rywalizowała w Mistrzostwach w kat. 60 kg, gdzie stoczyła 4 pojedynki. Paulina Martyka uczennica Niepublicznego Liceum w Bielawie w zawodach zwyciężała z reprezentankami Węgier, Szwecji oraz Litwy. Jedyną porażkę w zawodach poniosła z przeciwniczką z Niemiec.

 

Paulina zdobywając medal w Mistrzostwach Europy na stałe wpisała się w historię Polskich Zapasów. Jest to wielkie osiągnięcie sportowe i ukoronowanie wielu lat ciężkiej pracy, które przyniosły ogromny sukces – Norbert Warchoł.

 

 

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się zdobyć medal w Mistrzostwach Europy. Sam udział w tak wielkiej imprezie był dla mnie ogromnym wydarzeniem oraz przeżyciem.

Chciałabym podziękować firmie DRG AGRO GROUP z Tuszyna, która wspiera mnie w codziennych treningach. Chciałbym również podziękować pierwszemu Trenerowi Stanisławowi Warchołowi za to, że zaszczepił we mnie pasję. Oczywiście dziękuje trenerom Kadry Narodowej na czele z Władysławem Olejnikiem, Wojciechem Sadowskim oraz Norbertem Warchołem moim klubowym trenerem– Paulina Martyka.

Cieszymy się, że podopieczne z naszego klubu osiągają tak wielkie sukcesy. Naszym założeniem jest praca z młodzieżą, ktróra od wielu lat przynosi wiele medali zawodów różnej rangi w Polsce bądź za granicami kraji – Justyna Wasilewska Prezes MULKS JUNIOR Dzierżoniów.

W Mistrzostwach rywalizowała również druga zawodniczka klubu MULKS JUNIOR Dzierżoniów Sylwia Martyka, która zajeła XVII lokatę w kat. 56 kg.

Zarząd klubu chciałby podziękować firmie DRG AGRGO GROUP z Tuszyna – Paweł Gogolewski oraz Daniel Gogolewski, która wspiera zawodniczki i zawodników naszego klubu.

 

opracował: Norbert Warchoł

 

{gallery}2016/07-24{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content