Loading...
Aktualności

Zwycięstwo Doroty Przęzak w II serii Pucharu Polski

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w pięknym stylu zwyciężyła w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii młodziczek w II serii Pucharu Polski, rozgrywanej w Górzycy w dniach 14-15.05.2011 roku. Swoje zwycięstwo odniosła po ataku i samotnej jeździe w ucieczce  w końcowych kilometrach wyścigu, przekraczając linię mety z niezagrożoną przewagą nad goniącym ją peletonem.

Nie był to jedyny sukces naszej zawodniczki, ponieważ dzień wcześniej w wyścigu jazdy indywidualnej na czas, na dystansie 6 kilometrów Dorota zajęła II miejsce, tracąc do zwyciężczyni zaledwie 7 sekund. W kategorii młodziczek, również Paulina Zamaria odniosła bardzo dobry występ w wyścigu ze startu wspólnego, zajmując po zaciętym finiszu z grupy III miejsce. Kolejnym sukcesem było zajęcie II miejsca  w wyścigu jazdy indywidulanej na czas na dystansie 17 kilometrów Damiana Lasoty, który rywalizował z najlepszymi klubami z całej Polski. Również wspaniałym osiągnięciem w ostatnim dniu rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 74 kilometrów było zajęcie III miejsca w wyścigu elity kobiet Natalii Mielnik. II seria Pucharu Polski była pełna sukcesów dla klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.

W pierwszym dniu rywalizacji odbył się wyścig jazdy indywidualnej na czas. Trasa zawodów prowadziła po ciężkim i wymagającym, oraz falistym terenie. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły młodziczki na dystansie 6 km. II miejsce zajęła Dorota Przęzak, a Paulina Zamaria była 5. W Wyścigu młodziczek najwyżej zawody ukończyła  Agnieszka Kusiak, która była 21, a Nikola Wiatrak zajęła 27 lokatę. W rywalizacji juniorek na dystansie 17 kilometrów Aleksandra Wiśniewska była 15. Przedostatnim startem zawodów był wyścig kategorii junior. Tutaj II miejsce zajął Damian Lasota, 22 był Przemysław Grobelny, 28 pozycję zajął Adam Majorek, zaraz za nim na 29 pozycji był Mariusz Panasiuk, 32 Mateusz Dubieniecki a 50 był Rafał Pawłowski. Wyścig jazdy indywidualnej na czas zakończył start elity kobiet. Tutaj rywalizacja była również na bardzo wysokim poziomie, ponieważ pojawiła się kadra Litwy w najmocniejszym składzie, co sprawiło, że zawody były bardzo selektywne. Najwyżej w rywalizacji była Paulina Brzeźna-Bentkowska zajmując 7 pozycję, 19 miejsce zajęła Natalia Frączek, 21 była Małgorzata Piotrowska, a 28 Natalia Mielnik.

Ostatnim dniem rywalizacji podczas II serii Pucharu Polski był wyścig ze startu wspólnego, rozgrywany na 13 kilometrowych rundach. Młodziczki rywalizowały na dystansie 3 rund, tutaj w pięknym stylu zwyciężyła Dorota Przęzak, przekraczając samotnie linię mety. Na III miejsce zawody ukończyła Paulina Zamaria. W Wyścigu juniorek młodszych na dystansie 4 rund, po finiszu z grupy Agnieszka Kusiak była 8 a Nikola Wiatrak zajęła 40 miejsce. Rywalizacja kategorii junior była bardzo atrakcyjna pełno było ucieczek.Po aktywnej jeździe 10 miejsce zajął Damian Lasota, przyjeżdżając przed peletonem, a po finiszu z grupy Mateusz Dubieniecki zajął 17 lokatę. Adam Majorek i Rafał Pawłowski przyjechali w środku stawki. Ponownie kończącym startem był wyścig elity kobiet. Również podczas całej rywalizacji pełno było ataków i akcji ucieczkowych. Po finiszu z grup Natalia Mielnik zajęła III miejsce, Paulina Brzeźna-Bentkowska była 32, 34 miejsce zajęła Natalia Frączek a w grupie dojechała Paula Guz.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!! Więcej zdjęć na naszej stronie internetowej www.ogniwo-dzierzoniow.pl !!! Zapraszamy

Opracowała: Natalia Mielnik