Loading...
Wieści wędkarskie

Wieści wędkarskie #002 – Jak zostać wędkarzem?

Wędkować można od najmłodszych lat, początkowo pod opieką osoby dorosłej, która ma uprawnienia do wędkowania, a po ukończeniu 14 lat i zdobyciu karty wędkarskiej, samodzielnie. „Karta wędkarska” jest dokumentem państwowym, który wydaje urząd starosty zgodny z miejscem zamieszkania ubiegającego się. Po wypełnieniu wniosku o wydanie karty wędkarskiej, dołączeniu 2 zdjęć oraz zdaniu egzaminu ze znajomości przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym oraz regulaminu amatorskiego połowu ryb.

{nomultithumb}Do egzaminu można przystąpić w siedzibie każdego koła PZW w czasie jego urzędowania. Za egzamin należy wnieść opłatę w kwocie 30 zł. (młodzież do lat 16 jest zwolniona z tej opłaty) a za wydanie karty wędkarskiej w starostwie 10 zł. Sama karta wędkarska nie uprawnia jednak do wędkowania. Potrzebne jest jeszcze zezwolenie na wędkowanie, które wydaje administrator danego łowiska. Aby stać się członkiem PZW należy wypełnić kartę ewidencyjną, dołączyć jedno zdjęcie i wnieść opłaty obowiązujące w danym Okręgu PZW.

Po spełnieniu tych warunków, członek PZW otrzyma legitymację członkowską, zezwolenie na wędkowanie oraz obowiązujący rejestr połowów. Rejestr połowów jest dokumentem, który należy obligatoryjnie prowadzić zgodnie z zawartą w nim instrukcją. W ten sposób staniesz się członkiem organizacji liczącej prawie 700 tysięcy członków. Sprawdź, zobaczysz jakie to łatwe i proste. Jeżeli te czynności masz za sobą, możesz udać się po zakup odpowiedniego dla ciebie sprzętu wędkarskiego i do zobaczenia nad wodą i w następnym odcinku.

 

Ze sportowym pozdrowieniem:

Zdzisław Marciniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content