Loading...
Wieści wędkarskie

Wieści wędkarskie #001 – Prolog

Dzięki wielkiej uprzejmości redaktora strony internetowej Powiatowego Zrzeszenia LZS Dzierżoniów na łamach tej strony istnieje możliwość pisania o wędkarskich sprawach i problemach.

Zatem oddaję w Wasze ręce szanowni wędkarze i osoby zainteresowane tym zagadnieniem cykl artykułów poświęconych tematyce wędkarskiej. Dołożę wszelkich starań aby cykl ten spełniał rolę praktycznego poradnika i informatora dla wędkarzy i tych, którzy chcieliby nimi zostać. Coś dla siebie znajdą tu wszyscy, których interesuje łowienie ryb i kontakt z przyrodą. Właśnie obcowanie z dziką przyrodą jest największą zaletą wędkarstwa. Nowoczesne wędkarstwo to coś zupełnie innego niż popularne bambusowe wędzisko z topornym kołowrotkiem. Przekonacie się, jak różnorodne są współczesne metody łowienia ryb i ile możliwości stwarzają. 

 

{nomultithumb}

Dowiecie się wiele na temat biologii, najważniejszych gatunków ryb i ich przechytrzenie. Poznacie najlepsze lokalne łowiska z których nie wraca się „o kiju”. Dowiecie się jak dobrać odpowiednie wędzisko i kołowrotek oraz jak zmontować zestaw , gdzie go zarzucić i co nałożyć na haczyk aby regularnie łowić konkretne gatunki ryb. Warto w tym miejscu podkreślić, że łowienie nie musi być zajęciem bardzo drogim. Wszystko co jest potrzebne do rozpoczęcia wędkarskiej przygody, można kupić naprawdę tanio i to rzeczy znakomitej jakości. Jeżeli ktoś ma ochotę zainwestować w drogi profesjonalny sprzęt znajdzie też w tej chwili bardzo bogatą ofertę. Ze względu na pewne ograniczenia nie mogę pozwolić sobie na zbyt obszerny komentarz. Do zobaczenia w następnym na pewno bardziej ciekawszym odcinku.

 

Ze sportowym pozdrowieniem:

Zdzisław Marciniak Prezes Koła Miejskiego PZW w Dzierżoniowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content