Loading...
Aktualności

Wielki pech podczas Mistrzostw Polski juniorów

Damian Lasota z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów odniósł bardzo dobre dwa równe występy podczas Mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w miejscowościach Kłomnice-Mstów w dniach 17-19.06.2011 roku, zajmując 4 miejsce w wyścigu jazdy indywidulnej na czas na dystansie 20 kilometrów oraz 5 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 130 kilometrów, mając pewne szanse na medale w obydwóch występach.

 

W pierwszym dniu rywalizacji odbył się wyścig jazdy indywidualnej na czas, w której Damian Lasota miał 0.6 sekundy straty  do miejsca na III stopniu podium, ale przez nieuczciwość przeciwników i obojętność sędziów na zakazaną współpracę na trasie, Damian stracił miejsce na tym stopniu na rzecz niesportowego zachowania zawodnika  z  Grudziądza, który dzięki temu zajął III miejsce w rywalizacji na Mistrzostwach Polski. Jest to wielki zawód dla Damiana, który dzięki swojej ciężkiej pracy na trasie pokazał bardzo dobrą postawę i zajął wysoką lokatę pomimo tych przeszkód.

W ostatnim dniu rywalizacji o medale i tytuł Mistrza Polski, odbył się wyścig ze startu wspólnego, na którym rywalizacja była na najwyższym poziomie sportowym. Od samego startu wyścig pełen był akcji  ucieczkowych oraz ciężka i wymagająca trasa spowodowała wielką selekcję w peletonie. Od samego początku Damian Lasota aktywnie jechał w peletonie, pokazując swoje bardzo dobre przygotowanie fizyczne na ten start, i w 5 osobowej ucieczce zmierzał do linii mety. Na 100 metrów do końca wyścigu Damian zaatakował i jako pierwszy wjechał w ostatni zakręt przed finiszem, mając pewny tytuł Mistrza Polski, na jego nieszczęście zahaczył o studzienkę i upadł, zajmując ostatecznie 5 miejsce w całej rywalizacji, ale taki jest sport. Podczas tego startu dobrze pokazał się także Adam Majorek, który finiszował w II grupie ucieczkowej zajmując 7 miejsce ale bardzo dobrą postawę pokazywał w całej rywalizacji na dystansie 130 kilometrów, a Mateusz Dubieniecki zakończył Mistrzostwa na 24 pozycji.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!! Zapraszamy na naszą stronę internetową www.ogniwo-dzierzoniow.pl !!!

 

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/06-17{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content