Loading...
Aktualności

22 Rund um das Mundeltal

Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, zwyciężyła w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „22 Rund um das Mundeltal” w miejscowości Grimma w Niemczech, rozgrywanym w dniu 19.06.2011 roku. Swój sukces zawdzięcza samotnej ucieczce na ostatniej rundzie, dzięki której niezagrożona minęła linię mety.  Dobry występ także, na tych zawodach odniosła Natalia Frączek, zajmując po finiszu z grupy 5 miejsce.

Międzynarodowy Wyścig „22 Rund um das Mundeltal” rozgrywany był na 11 kilometrowych rundach z 2 wymagającymi, krótkimi podjazdami. Pogoda tego dnia dopisała wszystkim startującym zawodniczkom. Elita kobiet miała do pokonania 5 rund. Od samego startu wyścig pełen był akcji ucieczkowych, poprzez które na 2 rundzie peleton mocno się podzielił. W pierwszej  grupie utrzymały się 2 nasze zawodniczki: Paulina Brzeźna-Bentkowska i Natalia Frączek, a zaraz za nimi w grupach pościgowych pozostałe nasze orliczki. Na 4 rundzie z powodzeniem zaatakowała Paulina i samotnie zmierzała w kierunku linii mety zwyciężając w całej rywalizacji elity kobiet. W grupie finiszowałaNatalia Frączek, zajmując 5 lokatę, na 10 pozycji była Natalia Mielnik, 12 Paula Guz a 15 miejsce zajęła Małgorzata Piotrowska.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!! Zapraszamy na naszą stronę internetową www.ogniwo-dzirzoniow.pl !!!

opracowała: Natalia Mielnik