Loading...
Aktualności

Mistrzostwo Polski dla drużyny LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Drużyna klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Paula Guz, Natalia Frączek, Paulina Brzeźna-Bentkowska oraz Natalia Mielnik , zdobyła tytuł Mistrza Polski na rok 2011 w jeździe drużynowej na czas, podczas Mistrzostw Polski w jeździe parami i drużynowo na czas, rozgrywanych w dniach 30.09-02.10.2011 roku w okolicach Tarnowa Podgórnego.

 

 

Nasze dziewczyny  uzyskały najlepszy czas przejazdu na dystansie 44 kilometrów, zwyciężając nad drugą drużyną klubu Central Społem Łódź i stojącą na najniższym stopniu podium drużyną Emdek Budopol Bydgoszcz. Nie był to jedyny sukces naszych zawodników, ponieważ w wyścigu parami na czas, rozgrywanego w piątek na dystansie 24 kilometrów tytuł Wice Mistrzyń Polski zdobyła nasza para elity kobiet  Paula Guz i Paulina Brzeźna-Bentkowska. Nasze dziewczyny przegrały ze zwyciężczyniami z klubu Tadpol Częstochowa: Martyną Klekot i Moniką Krawczyk zaledwie dziewięcioma sekundami. Rywalizacja podczas tych mistrzostw przebiegała na najwyższym poziomie sportowym.

Pierwszym dniem rywalizacji były wyścigi parami na czas. Jako pierwsze do startu przystąpiły juniorki młodsze. Tutaj nasza para w składzie Agnieszka Kusiak i Nikola Wiatrak zajęły 12 lokatę. Wynik końcowy mógłby być  o wiele  lepszy  ale dziewczyny spóźniły się na start około 25 sekund co utrudniło im walkę o najwyższe lokaty. W kategorii elity kobiet dystans do pokonania wynosił 24 kilometry. Nasze dziewczyny w składzie Paula Guz i Paulina Brzeźna-Bentkowska zdobyły tytuł Wice Mistrzyń Polski na rok 2011. Jest to duży sukces naszych zawodniczek, ponieważ rywalizacja o najwyższe lokaty trwała aż do ostatnich metrów linii mety.  Na 7 pozycji zawody zakończyła nasza druga para: Natalia Frączek i Natalia Mielnik. W wyścigu juniorów na dystansie 30 km najlepiej pokazali się Adam Majorek i Damian Lasota zajmując  VI miejsce. 17 lokatę zajęli Mateusz Dubieniecki i Rafał Pawłowski.

Ostatniego dnia (tj. niedziela)  odbyła się jazda drużynowa na czas. W rywalizacji elity kobiet na dystansie 44 km zwyciężyły z 11 sekundową przewagą nasze zawodniczki: Paula Guz, Natalia Frączek, Paulina Brzeźna-Bentkowska oraz Natalia Mielnik zdobywając tytuł Mistrzyń Polski na rok 2011. Zacięta rywalizacja o wygraną trwała aż do ostatnich metrów linii mety ale nasze zawodniczki pokazały, że ich przygotowanie i forma sportowa są na najwyższym poziomie sportowym i uzyskały wystarczająca przewagę do zwycięstwa. Kolejnym startem był wyścig juniorów na dystansie 60 km. Nasza drużyna w składzie Adam Majorek, Mateusz Dubieniecki, Damian Lasota  i Rafał Pawłowski zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce.

Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/09-30{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content