Loading...
Aktualności

Makroregionalny Turniej Zapaśniczy w Dąbrowie Górniczej

Dnia 1 października 2011 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się Makroregionalny Turniej Zapaśniczy w Stylu Wolnym. Powiat dzierżoniowski reprezentowały kluby: BIELAWIANKA Bielawa, JUNIOR Dzierżoniów oraz SOWA Pieszyce.

 

 

W zawodach brali udział zawodnicy ZKS Bielawianka Bielawa w składzie: Patryk Sieradzki, Grzegorz Majkut, Sebastian Habas.

 

Zajęte Miejsca:

Patryk Sieradzki     II miejsce     wag 35kg

Grzegorz Majkut   VII miejsce     wag 42kg

Sebastian Habas  VIII miejsce     wag 66kg

 

Trenerzy i Opiekunowie: Artur Czypionka, Roman Olbryś.

 

Opracował: Grzegorz Majkut.

 

W sobote 1 października odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w zapasach-w stylu wolnym. Do Dąbrowy Górniczej(Śląskie) pojechali najlepsi fajterzy z  JUNIORA Dzierżoniów oraz SOWA Pieszyce, którzy nas godnie reprezetowali. Z  Polski południowej na trzech matach rywalizowały dziewczeta i chłopcy o kadre i mistrzów międzywojewódzkich.

Mistrza Miedzywojewódzkiego wywalczył Sebastian Dudek(JUNIOR) w kategorii do 35 kilogramów oraz Eryk Sitko(SOWA) do 85 kilogramów. Sebastian w eliminacjach wygrał trzy walki i awansował do finału. W finale spotkał sie z Patrykiem Sieradzkim zawodnikiem z ZKS Bielawianka i wygrał z nim przez połozenie go na łopatki. W wadze tej dominacie maja zawodnicy z Dolnego Śląska i trzeba się cieszyc że to są nasi zawodnicy z Powiatu Dzierzoniowskiego. Mistrza Międzywojewódzkiego wywalczył również Eryk Sitko ktory wygrał dwie eliminacyjne walki i w finale pokonał zawodnika z Dąbrowy Górniczej

II miejsca i srebrny medal wywalczyła Anna Czerwinska(52kg)-SOWA Pieszyce. Ania wygrała w eliminacjach dwie walki i o wejście do finalu pokonała zawodniczke z Hutnika Pieńsk. W finale spotkała się z zawodniczka z Zagłebia Wałbrzych i musiała uznac jej wyższość.

 

Dla JUNIORA drugi krażek ale brązowy wywalczył Przemysław Szpiczakowski do 47 kilogramów. W eliminacjach Przemek wygrał trzy walki a o wejście do finału przegrał tą walkę na punkty. O trzecie miejsce wygrał z zawodnikiem ze Slawi Ruda Śląska.

Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek są oceniane i punktowane przez Ministerstwo Sportu, jak się prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży.

 

Zarządy klubów oraz szkoleniowcy są zadowoleni ze startu w tych zawodach ze swoich wychowanków, którzy pokazałi chęć walki i zwycięstwa oraz potwierdzili przynależność do kadry.

Od września Uczniowskie kluby nastawiły się na szkolenie i wyszukiwanie zdolnych i ambitnych dzieci. Dobre szkolenie i wyniki w tych kategoriach wiekowych spowoduje, że w następnych latach młodzi fajterzy będą walczyć o medale w mistrzostwach polskich kadetów i juniorów.

Uczniowskie klub poszukują sponsorów, którzy mogli by wspomóc finansowo naszą działalnośc. Młodych fajterów z trzech sekcji sumo, zapasy oraz jiu-jitsu czeka jeszcze wiele wyjazdów w tym roku. Druga część sezonu jesienego juz rozpoczęta i napawa optymizmem.

 

 

opracował: Stanisław Warchoł

 

{gallery}2011/09-29{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content