Loading...
Aktualności

Karolina Garczyńska dwa razy na podium

W dniach 4-7 lipca 2013r.  zawodniczki klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Natalia Mielnik, Karolina Garczyńska i Paula Guz oraz Aleksandra Kardas z klubu ALKS Stal Grudziądz startowały w  czesko – polskim wyścigu etapowym 2.1 UCI Tour de Feminine Krasna Lipa jako reprezentantki Kary Narodowej. 4 i 5 etap zakończyły się  etapowym podium dla Karoliny Garczyńskiej, która po skutecznym finiszu dwukrotnie plasowała się na 3 miejscu.

 

Był to wielki sukces naszej zawodniczki na tle światowego peletonu. Cały wyścig Tour de Feminin wygrała Australijka Amy Cure z reprezentacji swojego kraju.

Pierwszego dnia na dziewczyny czekał najdłuższy etap całego wyścigu: 112,7km w bardzo ciężkim terenie. Niestety już od rana gorzej czuła się Karolina Garczyńska, która miała problemy żołądkowe ale mimo wszystko zmotywowana stanęła na starcie. Od samego początku peleton narzucił bardzo ostre tempo, co spowodowało wstępną selekcję już w początkowej fazie rywalizacji. Kolejne podjazdy dodatkowo porozrywały peleton, jednak nie przeszkodziło to naszym zawodniczkom dotrzeć pewnie w peletonie do podnóża ostatniego podjazdu. Po dzielnej walce Natalia i Paula zakończyły etap z niewielkimi stratami czasowymi. Większe straty poniosły Aleksandra oraz Karolina, które zameldowały się na mecie w grupach pościgowych.

Drugi etap, to kolejne podjazdy i bardzo wymagający początek etapu. 3 górskie premie znowu przerzedziły  peleton na mniejsze grupki, jednak Natalia, Karolina i Paula przetrzymały ciężkie podjazdy i spokojnie zmierzały do mety w zasadniczym peletonie. Dziewczyny próbowały wykorzystać nadarzającą się okazję i skutecznie zafiniszować, jednak zostały lekko przyblokowane, co w efekcie dało 15 miejsce Karoliny Garczyńskiej, 16 Natalii Mielnik i 26 Pauli Guz. Aleksandra Kardas nie wytrzymała trudów jednego z podjazdów i zakończyła etap w 2 grupie.

Trzeciego dnia rywalizacji organizatorzy zaplanowali 2 etapy: poranną jazdę indywidualną na czas oraz popołudniowy etap ze startu wspólnego. Rano dziewczyny rywalizowały na dystansie 17,8km. Po samotnej walce z czasem reprezentantki kadry narodowej uplasowały się w środku stawki. Etap popołudniowy to 95,2km po rundach i kolejne górskie premie. Karolina i Natalia bez problemów wytrzymały trudy etapu i po rozprowadzeniu na ostatnich metrach skutecznym finiszem popisała się Karolina, zajmując na tym etapie 3 miejsce. Chwilę po niej linię mety przekroczyła Natalia plasując się na 6 pozycji. Nieszczęśliwie na jednym ze zjazdów, jeszcze na pierwszej rundzie w kraksie uczestniczyły Aleksandra Kardas i Paula Guz. Aleksandra z licznymi ranami została odwieziona do szpitala, a Paula w dalszej grupie bezpiecznie dotarła do mety.

Ostatni dzień to królewski etap, który miał ostatecznie wyłonić zwyciężczynię klasyfikacji generalnej wyścigu. Od startu grupa liderki próbowała rozerwać peleton dyktując bardzo mocne tempo. Jednak do podnóża ostatniego podjazdu dojechała duża grupa, w której bardzo wysoko pilnowała się Karolina Garczyńska. Na 3km do mety Karolina zdecydowała się na atak, co zaowocowało kolejnym etapowym podium, drugi etap z rzędu zakończony na 3 miejscu. Paula i Natalia ukończyły etap na dalszych pozycjach, odpuszczając pierwszą grupę w końcówce ostatniego podjazdu.

W klasyfikacji generalnej Natalia Mielnik zakończyła wyścig na 47 miejscu, 53 była Paula Guz, a 65 Karolina Garczyńska, która wyścig mogła zakończyć dużo wyżej, gdyby nie problemy zdrowotne i poniesione w związku z tym straty na pierwszym etapie.

opracowała: Natalia Mielnik

 

 

{gallery}2013/07-07{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content