Loading...
Aktualności

31 medali na Światowym Festiwalu Sportu 2013 w Wiedniu

Jak co roku w lipcu, Wiedeń stał się światową arenę sportu i zabaw dla młodych talentów sportowych. Już po raz drugi w Światowym Festiwalu Sportu uczestniczyli pływacy z bielawskiego klubu. W tym roku Wiedeń gościł 1600 zawodników z 30 krajów, rywalizujących w 11 dyscyplinach sportowych. Podopieczni trenera Rafała Łacnego spisali się rewelacyjnie. Zdobywając 31 medali poprawili statystykę ubiegłoroczną, kiedy to przywieźli ich tylko 5.

 

W składzie 9-osobowej drużyny Klubu Sportowego „OSiR” Bielawa znaleźli się: Kamila Salamon, Emanuela Flisak, Damian Rak, Roksana Gromczewska, Karolina Jurczyk, Damian Drzyzga, Daniel Wiewiórka, Michał Drzyzga i Diana Boczkowska. Ich dorobek to: 9 złotych, 8 srebrnych i 14 brązowych krążków.

Impreza ta jest niepowtarzalną okazją dla dzieci i młodzieży,  by spotkać się z legendami sportu. Wydarzeniem tegorocznego WSF była obecność Kanadyjki Michelle Cameron Coulter, mistrzyni olimpijskiej w pływaniu synchronicznym z 1988 roku. Można było spotkać wielu olimpijczyków z różnych krajów. Jednym z nich był węgierski pływak Attila Zubor, uczestnik trzech edycji Igrzysk Olimpijskich, z którym trener Łacny nawiązał dobry kontakt. Polonia austriacka również dopisała i głośno dopingowała naszych zawodników, a także dziękowała za to, iż dzięki bielawianom mogła usłyszeć Mazurek Dąbrowskiego. Przyjazna i serdeczna atmosfera panująca na pływalni spowodowała, że do udziału w sztafecie szwajcarskiej zaproszona została Karolina Jurczyk, a nasi zawodnicy wymieniali się czepkami z pływakami tureckimi, czeskimi, szwajcarskimi i węgierskimi.

 

Tegoroczne hasło festiwalu „Sport dla lepszego świata”, to przesłanie mówiące, że przez rywalizację połączoną z dobrą zabawą można  jednocześnie integrować narody. Ceremonia otwarcia jak również wspólne wieczorne  imprezy dostarczyły rozrywki i umożliwiły uczestnikom nawiązanie przyjaźni z ludźmi z całego świata.

 

Duże podziękowania  należą się wszystkim sympatykom pływania, którzy umożliwili dzieciom z bielawskiej drużyny pływackiej udział w tej dużej międzynarodowej imprezie. Podziękowania należą się również trenerowi Rafałowi Łacnemu, który swoim entuzjazmem i zaangażowaniem zmobilizował dzieci do ciężkiej  pracy na treningach. Efekty tej pracy dało się zauważyć podczas ich zmagań na World Sports Festival. Wszyscy bowiem wykazali się ogromną determinacją i wolą walki.

 

Nasi zawodnicy startowali w kategoriach:

 

U12 – do 12 lat

U14 – 12 – 14 lat

U16 – 14 – 16 lat

U18 – 16 – 18 lat

 

Medale wywalczyli:

Boczkowska Diana – 1 srebrny i 7 brązowych,

Drzyzga Damian – 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe,

Drzyzga Michał – srebrny medal,

Flisak Emanuela – 2 złote,

Jurczyk Karolina – 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe,

Wiewiórka Daniel – 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.

 

plywacybielawa.pl

 

 

 

{gallery}2013/07-01{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content