Loading...
Aktualności

Zorganizuj z nami wystawę na 75-lecie LZS

W roku 2021 Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe obchodzić będzie 75-lecie swego istnienia i wszechstronnej działalności na niwie organizacji przedsięwzięć sportowych, rekreacyjnych, turystycznych ale także i kulturalnych na terenach wiejskich i małomiasteczkowych. Ludowe Zespoły Sportowe to kuźnia medalistów – uczestników olimpijskich zmagań, Mistrzostw Świata i Europy oraz wielu innych znaczących imprez sportowych w wielu dyscyplinach sportowych.

LZS to jednak przede wszystkim tysiące imprez organizowanych w niewielkich miejscowościach, to liczne drużyny piłkarskie, które były niekiedy jedynym przejawem działalności sportowej na wsi. To setki tysięcy dzieci, młodzieży, dorosłych i weteranów, którzy poprzez, sport, rekreację i turystykę spełniają swoje pasje życiowe a przy okazji dbają o stan zdrowia ducha i ciała!

W roku jubileuszu Dolnośląskie Zrzeszenie LZS planuje zorganizować wystawę, która prezentować będzie bogactwo działań, osiągnięć, wydarzeń, sukcesów LZS-ów na Dolnym Śląsku. Wystawa może być tym ciekawsza, że obecne województwo dolnośląskie obejmuje terytorialnie części 4 byłych województw: wrocławskiego, wałbrzyskiego, legnickiego i jeleniogórskiego. Różne rejony, ciekawe osobowości, zdeterminowani i oddani działacze.

Obecnie, kiedy więcej czasu możemy poświęcić na przeglądanie pamiątkowych zdjęć, dokumentów, przypominanie zdarzeń zwracamy się do Państwa z prośbą o podjęcie starań skanowania i opisywania zdjęć z imprez Państwa klubów sportowych, gminnych i powiatowych Zrzeszeń LZS, spartakiad sportowych, meczy i zawodów sportowych, które mogą wzbogacić zbiory Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS.

Z pewnością w rożnych miejscach są przechowywane ciekawe pamiątki – dyplomy, puchary, sprzęt sportowy i stroje używane przed 10-kami lat. To wszystko może „nabrać nowego życia” i pięknie promować Państwa kluby, stowarzyszenia, ogniwa i koła LZS (istnieje możliwość wykonywania zdjęć cyfrowych, skanowania – aby np. jedyne oryginały zostały u Państwa – technika obecnie pozwala na wyjątkowo wiele…)

Za Państwa zgodą kolejne cenne dokumenty prezentować będziemy także z czasem na stronie Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS. Jeśli znacie Państwo najstarszych działaczy LZS, którzy może swą aktywność na niwie promowania sportu w barwach LZS przejawiali przed laty – prosimy o kontakt, ewentualnie wiadomości o takich „cichych bohaterach”.

Materiały zbiera – sekretarz DZ LZS Piotr Rostkowski – tel. 605 420 077

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content