Loading...
Aktualności

Dorota Przęzak wygrywa Finał Pucharu Polski

Dorota Przęzak z LKS Atom Mat Dzierżoniów zwyciężyła w rywalizacji juniorek w wyścigu ze startu wspólnego  podczas Finału Pucharu Polski rozgrywanego w Siedlcach. Swój sukces odniosła po finiszu z grupy, wyprzedzając drugą na mecie Litwinkę STRAINYTE Ernesta z SILALES SM-DSK KVEDAR oraz trzecią Zuzannę Skubaje z TKK Pacyfic Nestle Cycling Team. Dorota jednocześnie zajęła 3 miejsce wśród elity pań. W rywalizacji juniorek tuż obok podium stanęła Sandra Traczyk zajmując 4 miejsce.

Nie były to jedyne sukcesy kolarzy z Dzierżoniowa, ponieważ w rywalizacji elity kobiet druga była Natalia Mielnik, ustępując zwyciężczyni Martynie Klekot z Unipol Częstochowa. 6 miejsce zajęła Sylwia Kapusta-Szydłak, a 12 Bogumiła Dziuba. Kobiety open rywalizowały na dystansie 100km. Karolina Karasiewicz i Monika Kopińska nie ukończyły rywalizacji z powodu upadku. W rywalizacji juniorów młodszych Michał Pustuła zajął 58 miejsce a 60 Michał Mroczkowski. W rywalizacji juniorek młodszych Maja Jasionowska uczestniczyła w kraksie i nie mogła ukończyć rywalizacji. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń. Podczas wyścigu juniorów po pokonaniu 111km Paweł Szóstka finiszował na 41 miejscu.

Pierwszego dnia rywalizacji odbyły się wyścigi jazdy indywidualnej na czas. Wśród juniorów na dystansie 15km Paweł Szóstka zakończył zmagania na 32 miejscu. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi na dystansie 10km. Tutaj Michał Pustuła zajął43 lokatę a 50 był Michał Mroczkowski. Juniorki i elita kobiet miały do pokonania 15km trasy. W wyścigu juniorek Dorota Przęzak była 4 a 6 Sandra Traczyk. W elicie kobiet Bogumiła Dziuba zajęła 7 miejsce, 10 była Monika Kopińska. Karolina Karasiewicz nie przystąpiła do rywalizacji z powodu defektu. Ostatnim startem był wyścig juniorek młodszych gdzie Maja Jasionowska zajęła 18 lokatę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!

opracowała: Natalia Mielnik