Loading...
Aktualności

Dorota Przęzak II Wicemistrzynią Polski LZS a Natalia Mielnik trzecia w Pucharze Polski w Darłowie

Dorota Przęzak z LKS Atom Mat Dzierżoniów zdobyła tytuł II Wicemistrzyni Polski LZS w wyścigu ze startu wspólnego a Natalia Mielnik zajęła III miejsce w Pucharze Polski, rozgrywanym w dniach 05-07.06.2015r. w Darłowie i Jarosławcu. Natalia miejsce to zajęła trzeciego dnia rywalizacji podczas wyścigu ze startu wspólnego w Jarosławcu.

Po finiszu z peletonu po pokonaniu 84,8km była trzecia a na 31 miejscu uplasowała się Paula Pisarska. Wyścig wygrała Nikol Płosaj z klubu UKS Mróz Jedynka Kórnik. Tego dnia bardzo dobry występ odniosła również Dorota Przęzak, która w rywalizacji Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych zajęła 3 miejsce, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski LZS ze startu wspólnego na 2015 rok. Dorota była również 4 juniorką w rywalizacji Pucharu Polski. Za Dorotą na 14 miejscu finiszowała Sandra Traczyk a 20 była Weronika Laszkiewicz. Wyścig juniorek wygrała litwinka Auzbikaviciute Milda z klubu Silales SM-DSK Kredarna  a Mistrzynią Polski LZS juniorek została Płosaj Nikol z UKS Mróz Jedynka Kórnik. W wyścigu ze startu wspólnego również po pokonaniu 53km w kategorii juniorki młodszej Maja Jasionowska zajęła 40 lokatę a kategorię juniorek młodszych wygrała Jaskulska Marta z klubu LKK Warmia Biskupiec.

Pierwszego dnia w Darłowie rozegrane zostało kryterium uliczne, rozgrywane na zasadzie wyścigu australijskiego czyli na każdym okrążeniu ostatnia osoba odpada. Wyścig był bardzo widowiskowy i prowadził na dystansie 600m rundy. W kategorii elity kobiet Natalia Mielnik była 5 a Paula Pisarska 28. Wygrała Małgorzata Wojtyra z klubu GK Bo-Go Szczecin. W juniorkach 8 miejsce zajęła Weronika Laszkiewicz, 11 była Dorota Przęzak a 18 Sandra Traczyk.

Drugiego dnia odbyły się starty jazdy indywidualnej na czas. W wyścigu juniorek młodszych na dystansie 10km Maja Jasionowska zajęła 45 miejsce. Wygrała Jaskulska Marta z klubu LKK Warmia Biskupiec. W elicie kobiet Paula Pisarska zajęła 42 miejsce, zwyciężyła Alicja Ratajczak z UKS Mróz Jedynka Kórnik. W juniorkach Dorota Przęzak zajęła 15 miejsce, 19 była Weronika Laszkiewicz a 28 Sandra Traczyk. Rywalizację jazdy na czas juniorek wygrała Auzbikaviciute Milda z klubu Silales SM-DSK Kredarna .

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności Skoda Centrum TMT za pomoc z transporcie zawodników na zawody oraz Pani Renacie Gałek Pensjonat Gryf Jarosławiec oraz Panu Leszkowi Gałek Sudeckie Centrum Zdrowia za pomoc w zakwaterowaniu i wyżywieniu zawodników podczas startów.

opracowała: Natalia Mielnik