Loading...
Aktualności

Sukcesy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w Bolkowie

Natalia Mielnik i Weronika Laszkiewicz z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężają w swoich kategoriach wiekowych w XXII  Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Miasta Bolków rozgrywanym 6.10.2013 roku. Zmagania w Bolkowie odbywają się na ciężkiej i wymagającej rudzie liczącej 1100 metrów każda. Pogoda tego dnia dopisała startującym kolarzom.

Jako pierwsze na linii startu z klubu pojawiły się  juniorki młodsze, które miały do pokonania 6 rund. Tutaj pewnie zwyciężyła Weronika Laszkiewicz a Malwina Cholewa zajęła 5 lokatę. W rywalizacji juniorów na dystansie 15 okrążeń Jakub Sałata zajął 11 miejsce.  Kategoria elity pań to zwycięstwo Natalii Mielnik i drugie miejsce Pauli Guz.

Emocjonujący przebieg miała rywalizacja młodzików. Tutaj drugi na mecie po pechowym upadku z dwuosobowej ucieczki z peletonu na trasie był Michał Mroczkowski, zwyciężył Gieracki Patryk z klubu KS Slęża Mat Felt Sobótka. Zaraz za Michałem  po zaciętej walce w peletonie  3 miejsce zajął  Wojciech Karpierz. 17 lokatę zajął Dominik Troczka, jednak pechowy był dla niego ten start ponieważ miał upadek na ostatnim finiszu i musiał biegiem przekroczyć linię mety. Na szczęście nic poważnego Dominikowi się nie stało.