Loading...
Aktualności

Zwycięstwa w VII Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym w Imielinie

Dorota Przęzak i Natalia Mielnik z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyły  w swoich kategoriach wiekowych  w VII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim w Imielinie „o Puchar Burmistrza Miasta Imielin” rozgrywanym w dniu 05.09.2011 roku.

Dorota Przęzak odniosła zwycięstwo w kategorii młodziczek, wyprzedzając swoją koleżankę klubową Paulinę Zamarię, która stanęła na II stopniu podium zaś Natalia Mielnikzajęła I miejsce w kategorii kobiet open. Nie były to jedyne sukcesy kolarzy dzierżoniowskiego klubu, ponieważ w kategorii juniorki młodszej Agnieszka Kusiak, po jeździe w 3 osobowej ucieczce zajęła II lokatę, oraz w rywalizacji juniorów nasz świeżo upieczony Górski WiceMistrz Polski Mateusz Dubieniecki był drugi.

Pierwszym startem w kryterium ulicznym był wyścig juniorek młodszych wraz z młodziczkami. W klasyfikacji juniorek młodszych od samego startu w ucieczce jechała Agnieszka Kusiak, która uległa jedynie Łucji Pietrzak z Koźminianki Koźminek i zajęła II miejsce, na 10 miejscu zawody skończyłaNikola Wiatrak. W rywalizacji młodziczek zwyciężyła Dorota Przęzak, zaraz za nią na II miejscu byłaPaulina Zamaria. Na V pozycji uplasowała się Monika Wiatrak.

Po finiszu juniorek młodszych przyszedł czas na start elity kobiet, na dystansie 14 rund po 2000 metrów. Natalia Mielnik od połowy dystansu jechała w 3 osobowej ucieczce zwyciężając w całej rywalizacji, zaś Paula Guz po ucieczce z grupy zasadniczej ukończyła zawody na 5 miejscu.  Podczas tego startu nasze orliczki pokazały bardzo dobra jazdę taktyczną i współpracę ze sobą. Kończącym startem zawodów był wyścig juniorów na dystansie 20 rund. Tutaj po zaciętym finiszu na ostatnich metrach linii mety Mateusz Dubieniecki zajął II miejsce.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

opracowała: Natalia Mielnik