Loading...
Aktualności

Zapaśniczy Turniej Gierasimowicza we Wrocławiu

W sobotę 22 października 2011 roku we Wrocławiu w hali Lotnika Wrocław odbył  się   Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Marka Gierasimowicza. W turnieju tym walczyły dzieci(rocznik 2000 i mlodsi),  młodzicy(97-99) oraz  kadeci (96-94). W turnieju wolniaków rywalizowało ponad 110 zawodników z 11 klubów w tym ,,JUNIOR” Dzierżoniów i SOWA Pieszyce.

Na zawody te po naukę pojechała najmłodsza reprezentacja klubów.  Niektórzy chłopcy uprawiaja zapasy od września i chcieli sprawdzic się we Wroclawiu.  Najmłodsi adepci zaprezentowali się bardzo dobrze z których trzech walczylo w walkach finałowych. Złoty medal w młodzikach wywalczył  Marcel Gryśka w kategorii do 35 kilogramów. Drugie miejsce wywalczyli Przemysław Szpiczakowski w młodzikach w kategorii wagowej do 53 kg-obaj Dzierzoniów oraz w dzieciach Kacper Sawicki do 29kg-SOWA Pieszyce. Brązy w kategorii wiekowej ,,dzieci” zdobyli Daniel Celmer(SOWA) do 38 kgramów oraz Tomasz Bigos(JUNIOR Dzów) do 42 kilogramów. Punktowane VI miejsce zdobył Omar Benkhedda(38kg) a brat jego Sidali Benkhedda w kategorii do 47kg uplasował sie na IX miejscu, Piotr Lubanski(34kg) XII miejsce- wszyscy JUNIOR.

Młodziezowcy JUNIORA Dzierżonów walczyli również w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Krotoszynie w dniach 21-22 października. Najlepiej walczył Tomasz Matuszyński w kategorii do 60 kilogramów. Tomasz w eliminacjach wygrał dwie walki i jedna przegrał. W walce o trzcie miejsce ulegl Łukaszowi Kowalskiemu-Sparkatus Pyrzyce.

W Uczniowskim klubie JUNIOR Dzierżoniów szkolenie dzieci i młodzieży przebiega bardzo dobrze. Posiadamy cztery sekcje w sumie około 50 zawodniczek i zawodników. Zawodniczki i zawodnicy wywalczyli w tym roku w turniejach krajowych w sumie 48 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży według rankingu Ministra Sportu. Sa to Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików(roczniki 1997-99), Ogolnopolska Olimpiada Młodzieży(1994-96), Mistrzostwa Polski Juniorów(93-91) oraz Młodziezowe Mistrzostwa Polski(1988-91). W ubiegłym roku JUNIOR Dzierzoniów zajął drugie miejsce w Powiecie Dzierżoniowskim i w Dzierżoniowie z wszystkich klubów sportowych w szkoleniu dzieci i młodzieży.

Zarząd klubu i zawodnicy przygotowują się do XI Miedzynarodowego Turnieju Zapasniczego z okazji ,,ŚWIETA NIEPODLEGŁOŚCI”, który odbędzie się 05 listopada w Hali dzierżoniowskiego OSiR-u.

Zarząd poszukuje sponsorów i sympatyków tej dyscypliny, aby ich podopieczni mogli jeszcze startować w tym roku w trzech ogólnopolskich turniejach. A może  dzięki większemu dofinansowaniu  mogli by zakupic dresy dla trzech grup treningowych.

opracował: Stanisław Warchoł