Loading...
Aktualności

Sukcesy zawodniczek LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w GWWK

Natalia Mielnik z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła II miejsce podczas trzeciego etapu Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego rozgrywanego w dniach 15-17.08.2013 roku w okolicach Wałbrzycha. Natalia zajęła II lokatę po finiszu z peletonu. Dobrze podczas tego etapu spisała się także Dorota Przęzak, która zajęła 4 miejsce w rywalizacji juniorek młodszych.

 

Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski składał się z 4 etapów, rozgrywanych w ciągu 3 dni. Wyścig elity kobiet był bardzo medialny i rywalizacja na nim przebiegała na najwyższym poziomie sportowym. Nie zabrakło zawodniczek z zagranicy m.in. szwajcarskiej grupy Bigla Cycling Team, Reprezentacji Narodowej Czech oraz Reprezentantek Niemiec. Na rozpoczęcie zmagań w etapowym wyścigu kolarskim odbyło się XXI Nocne Kryterium Uliczne „o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha” rozgrywane na wałbrzyskim Podzamczu. Dystans elity kobiet wyniósł 32 kilometry prowadzącej na tzw. agrafce. Nasze zawodniczki od początku rywalizacji kontrolowały przebieg wyścigu i w każdej akcji ucieczkowej była kolarka z Atomu. Ostatecznie o zwycięstwie w wyścigu zadecydował finisz z grupy. Dzięki współpracy całego zespołu Natalia Mielnik zajęła 4 miejsce. Dalej na 6 miejscu znalazła się Karolina Garczyńska, która rozprowadzała Natalię Mielnik na ostatnich metrach linii mety. 12 miejsce zajęła Monika Kopińska, 17 była Paula Guz a Marina Zaniewska uplasowała się na 28 pozycji a Paulina Cywińska była 28. Na 7 okrążeniu wyścigu rozegrana została specjalna premia wyścigu w postaci zegarka, którą pewnie wygrała nasza zawodniczka Paulina Cywińska. Wyścig seniorek wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska z TKK Pacyfic Toruń. Przed wyścigiem elity kobiet rozegrana została rywalizacja juniorek młodszych. Tutaj nasze dwie reprezentantki  jechały czujnie z przodu peletonu. Po finiszu z grupy po walce na dystansie 16 km Dorota Przęzak zajęła 8 miejsce a 23 była Weronika Laszkiewicz. Kategorię juniorek młodszych wygrała Lasek Jagoda z klubu Społem Centrum Ulisse Łódź.

Drugi dzień etapowego wyścigu GWWK to dwa etapy czekające na wszystkich zawodników. Rano odbył się wyścig jazdy indywidualnej w Szczawnie Zdrój. W rywalizacji juniorek młodszych 10 była Dorota Przęzak a 12 Weronika Laszkiewicz. Wygrała Katarzyna Socha z KLK Azalia Brzóza Królewska. W kategorii kobiet open najwyżej zawody ukończyła Paula Guz, która zajęła 6 miejsce. Karolina Garczyńska zajęła 8 pozycję, 14 była Natalia Mielnik, 18 miejsce zajęła Paulina Cywińska a 31 była Monika Kopińska. Marina Zaniewska była 36. Etap II wygrała Ewelina Szybiak z klubu Resovia Rzeszów

Popołudniowy etap to zmagania kolarek i kolarzy podczas górskiego etapu rozgrywanego w Dobromierzu. Juniorki młodsze miały do pokonania dystans 46km. O wygraniu etapu zadecydował finisz z peletonu. Najwyżej zawody skończyła Dorota Przęzak, która minimalnie przegrała miejsce na podium i zajęła 4 lokatę. Weronika Laszkiewicz była 246. Zawody wygrała Pikulik Daria z klubu BCM Nowatex Ziemia Darłowska. Następnie przyszedł czas na start elity kobiet na dystansie 69km. Tutaj przez większą część etapu na czele była Szwajcarka z Bigla Cycling Team i jej przewaga nad peletonem wynosiła nawet minutę, jednak mocna praca zawodniczek z Kadry Polski, szczególnie Mistrzyni Świata z torowej konkurencji scratch Katarzyny Pawłowskiej  spowodowała, że do mety dotarł cały peleton. Po finiszu z grupy Natalia Mielnik była 2, 5 miejsce zajęła Paula Guz, 12 była Paulina Cywińska, na 13 miejscu uplasowała się Monika Kopińska, 16 była Karolina Garczyńska a Marina Zaniewska była 30. Etap w Dobromierzu wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska(TKK Pacyfic Toruń)

Ostatni dzień rywalizacji to wyścig w Świebodzicach na płaskiej ale bardzo wietrznej trasie. Juniorki młodsze miały do pokonania dystans 36 km. Po walecznym finiszu na ostatnich metrach linii mety Dorota Przęzak ponownie przegrała podium o błysk szprychy i była 4. Weronika Laszkiewicz zajęła 26 miejsce ale spowodowane było to kraksą w połowie dystansu wyścigu. Na szczęście naszej zawodniczce nic się nie stało.  W rywalizacji ellity kobiet na dystansie 90 km miał podobny scenariusz, i o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Natalia Mielnik zajęła 5 miejsce, 10 była Paula Guz, 13 miejsce zajęła Karolina Garczyńska, 14 była Monika Kopińska, na 16 miejscu znalazła się Marina Zaniewska a 23 lokata przypadła Paulinie Cywińskiej, która ponad pół dystansu jechała bardzo aktywnie w 3 osobowej ucieczce wraz z zawodniczką z Bigla Cycling Team i TKK Pacyfic Toruń. Niestety ucieczka została skasowana na 1,5 rundy do końca dystansu. Etap IV wygrała Katarzyna Pawłowska z Torowej Kadry Polski.

Dziękujemy serdecznie Panu Władysławowi Piszczałce na obecność na ostatnim etapie i kibicowanie!!!

W klasyfikacji generalnej juniorek młodszych po 4 etapach GWWK Dorota Przęzak zajęła 6 miejsce a 18 była  Weronika Laszkiewicz. Cały GWWK wygrała Socha Katarzyna z klubu KSK Azalia Brzóza Królewska. Rywalizacji elity kobiet to również 6 miejsce Pauli Guz.8 miejsce zajęła Karolina Garczyńska, 9 była Natalia Mielnik , 13 pozycję zajęła Paulina Cywińska,  21 lokatę zajęła Monika Kopińska a 26 była Marina Zaniewska. Wyścig wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska. Gratulujemy serdecznie sukcesów w GWWWK zawodnikom z juniorskiej grupy World Touru „Garmin-Sharp Junior Development”, a w szczególności Tomkowi Dudzikowi- reprezentantowi naszego klubu, który ściga się w Garminie.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności firmie Centrum TMT za pomoc w transporcie zawodników na zawody.

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content