Loading...
Aktualności

Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice

Damian Lasota z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, zajął V miejsce w kategorii junior, w XXV Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice, orgaznizowanym 17 kwietnia 2011 roku w miejscowości Dębie. Jest to bardzo  dobry wynik, naszego zawodnika, ponieważ na zawody te przyjechało wiele najlepszych ekip z całej Polski w pełnych swoich  składach.

 

Nasi wszyscy juniorzy mieli na trasie wykonać pewne zadania taktyczne i treningowe, dlatego wynik Damiana jest dobrą zapowiedzią na rozpoczynający się sezon.

Kategoria junior rywalizowała na 6 rundach o długości 13 kilometrów każda, trasa wyścigu była pełna zakrętów i wybojów, co sprawiło, że wyścig był bardzo ciężki technicznie i fizycznie. Najlepiej z klubu pojechał Damian Lasota, który po finiszu z grupy zajął V miejsce. W środku stawki po rozprowadzeniu Damiana linię mety minęli Adam Majorek, Mariusz Panasiuk i Rafał Pawłowski.  W wyścigu juniorów startowały także nasze orliczki: Paulina Brzeźna-Bentkowska, Natalia Mielnik, Natalia Frączek, Paula Guz i Małgorzata Piotrowska, które szykują się teraz do Pucharu Świata, rozgrywanym w Czechach w dniach 27.04-31.04.2011, dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie w peletonie, mając w nogach 81 dobrze przetrenowanych kilometrów wyścigowych.  Także Agnieszka Kusiak, Dorota Przęzak, Paulina Zamaria oraz Nikola Wiatrak wystartowały w wyścigach chłopców, startując z kategorią młodzik na dystansie 2 rund, jest to dla nich dobry wstęp do ścigania się w sezonie.  W wyścigu elity mężczyzn, nasi orlicy Kamil Kosek i Maciej Stanowicz finiszowali w środku peletonu.

Ten start był bardzo dobrym wprowadzeniem naszych zawodników do rozpoczynającego się sezonu wyścigów w roku 2011. Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności firmie Romis, za wypożyczenie firmowego auta na ten wyjazd.

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/04-23{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content