Loading...
Aktualności

Monika Kopińska i Paulina Cywińska po wakacyjnych startach

Monika Kopińska i Paulina Cywińska- zawodniczki klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów  w lipcu i sierpniu ścigały w się trzech wyścigach rozgrywanych w województwie warmińsko-mazurskim i kujawsko –pomorskim gdzie odniosły sukcesy w kategorii elity kobiet.

Dnia 11.07.2013 roku dziewczyny rywalizowały w Międzynarodowym Kryterium Kolarskim „Memoriał Trenera Jerzego Kowalskiego” rozgrywanego w Biskupcu na rundach  liczących  1500metrów każda. Po zaciętej walce Monika Kopińska odniosła zwycięstwo, druga na mecie uplasowała się Paulina Cywińska a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Stańczak z klubu Warmia Biskupiec.

Kolejnym startem naszych kolarek była rywalizacja w IV Międzynarodowym Kryterium Kolarskim „Nagroda Gruczna” rozgrywanego w Grucznie 03.08.2013. Na czekające zawodniczki czekał dystans 15 rund po 1600 metrów każda. Ostatecznie po oddanej walce Paulina Cywińska przegrała pierwsze miejsce na podium tracąc do zwyciężczyni 1 punkt. Monika Kopińska zajęła 6 lokatę. Kolejnego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego „XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Kijewo Królewskie” rozgrywanego 04.08.2103 w Kijewie Królewskim. Zawodniczki kategorii elity kobiet i juniorki rywalizowały wraz z juniorami młodszymi na rundach wokół Kijewa. Ostatecznie po finiszu z rozpędzonego peletonu, którego średnia wyścigu wyniosła 42km/h Paulina Cywińska zajęła 3 miejsce a Monika Kopińska była 5. Wygrała Karolina Karasiewicz z klubu ALKS Stal Grudziądz.

Dziękujemy  serdecznie naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

opracowała: Natalia Mielnik