Loading...
Aktualności

I Seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym

Natalia Mielnik z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, zwyciężyła w wyścigu ze startu wspólnego podczas I serii Pucharu Polski, rozgrywanej w Strzelcach Krajeńskich, w dniach 09-10.04.2011r. Swoje zwycięstwo odniosła po finiszu na ostatnich metrach linii mety, z 5 osobowej ucieczki, w której znajdowała się również nasza zawodniczka Natalia Frączek, która po oddanej walce i pomocy  ostatecznie zajęła V miejsce.

Kolejny sukces podczas I serii Pucharu Polski odniosła także Paula Guz, która w wyścigu jazdy indywidualnej na czas zajęła III miejsce. Jest to duże osiągnięcie tej zawodniczki, ponieważ 2 pierwsze miejsca należały do zawodniczek z Litwy i Białorusi, a Paula była pierwszą zawodniczką na podium z Polski. Swoje dobre występy odnieśli także Małgorzata Piotrowska i Adam Majorek, ponieważ w wyścigu jazdy indywidulanej na czas Małgorzata zajęła IV miejsce, tracąc do koleżanki z klubu zaledwie 1 sekundę, co świadczy o wysokim i równym poziomie przygotowania  zawodników, zaś Adam Majorek, następnego dnia po oddanej walce na finiszu i jeździe w ucieczce zajął IV pozycję.

Pierwszego dnia I serii Pucharu Polski odbyła się jazda indywidualna na czas. Pogoda nie rozpieszczała startujących zawodników, ponieważ wiał bardzo silny wiatr, który sprawił, że rywalizacja była bardzo selektywna. Jako pierwsze do startu przystąpiły juniorki młodsze. Najwyżej zawody ukończyła Agnieszka Kusiak zajmując 14 miejsce. Kolejnym startem był wyścig juniorów na dystansie 15 kilometrów. Tutaj bardzo dobrą postawę pokazał Damian Lasota, który zajął VI miejsce, w całej rywalizacji. Na 11 miejscu zawody ukończył Mariusz Panasiuk, 14 pozycję zajął Adam Majorek, natomiast Mateusz Dubieniecki, Rafał Pawłowski i Krzysztof Kusiak ukończyli wyścig jazdy indywidualnej na czas w drugiej 20-tce. Ostatnim wyścigiem był start elity kobiet, tutaj III miejsce zajęła Paula Guz, IV była Małgorzata Piotrowska, a 10 miejsce zajęła Natalia Frączek.

W ostatnim dniu rywalizacji , odbył się wyścig ze startu wspólnego, rozgrywany na 27 kilometrowych rundach, z finiszem w centrum miasta Strzelce Krajeńskie. W wyścigu juniorów, po jeździe w kilkuosobowej ucieczce Adam Majorek, zajął ostatecznie IV pozycję. Mateusz Dubieniecki dojechał w peletonie zasadniczym. Wyścig elity kobiet był również bardzo atrakcyjny, bo również w ucieczce z peletonu były nasi zawodnicy. Natalia Mielnik i Natalia Frączek, od pierwszych kilometrów rywalizacji były w odjeździe z zawodniczkami z zagranicy i Polski. Po finiszu Natalia Mielnik zajęła I miejsce, zaś Natala Frączek była V. Paula Guz po finiszu z grupy pościgowej zajęła VII miejsce. 12 była Małgorzata Piotrowska.

W szczególności chcielibyśmy podziękować  firmie Almabud za pomoc w transporcie klubu na zawody poprzez wypożyczenia auta firmowego,  firmie Supermarkety Intermarche Dzierżoniów  za pomoc w zabezpieczeniu zawodników  w wyżywienie, oraz wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc. Dziękujemy!

opracowała: Natalia Mielnik