Loading...
Aktualności

Etapowy Wyścig Gracia-Orlova

Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła 20 miejsce w klasyfikacji generalnej etapowego wyścigu kolarskiego Gracia Orlova zaliczanego do serii Pucharu Świata dla kobiet,  rozgrywanego w Czechach w dniach 25-29.04.2012 r.

Wynik ten zawdzięcza dobrej jeździe podczas 2 etapów, gdzie zajmowała wysokie miejsca. Podczas I etapu rozgrywanego na dystansie 105km po falistej trasie Paulina zajęła 4 miejsce, przegrywając o  pół roweru miejsce na podium oraz podczas tzw. „królewskiego” etapu rozgrywanego po typowo górskiej trasie z podjazdem pod Pustewny  zajęła VIII miejsce zyskując pewną przewagę czasową nad goniącym ją peletonem zasadniczym. Cały wyścig wygrała Amerykanka Stevens Evelyn z klubu Specialized-Lululemon, przed Niemką Trixi Worrack z tego samego klubu iBrytyjką Sharon Laws z klubu AA Drink-Leontien.

Cały wyścig Gracia Orlova składał się z 5 etapów o łącznym dystansie 355km. Dziewczyny miały do pokonania dwa wyścigi jazdy indywidualnej na czas : 2,2km prolog oraz 27kilometrową czasówkę oraz trzy wyścigi ze startu wspólnego liczące 105km, 100km, 122km.  Ostatni etap prowadził ulicami Orlovej, i kończył się finiszem pod 300 metrową górkę.

W klasyfikacji generalnej 70 miejsce zajęła Natalia Mielnik a 76 była Paula Guz. W klasyfikacji młodzieżowej do 23 lat Natalia była 15 a 18 lokatę zajęła Paula Guz. Są to bardzo wysokie miejsca naszych zawodniczek, dodając fakt że wyścig ukończyło zaledwie 81 dziewczyn ze 124 najlepszych kolarek z całego świata.

Pechowo wyścig zakończył się dla Karoliny Garczyńskiej, która na przed ostatnim  etapie uczestniczyła w dużej kraksie. Ból kolana na następny dzień nie pozwolił jej dokończyć wyścigu.

Na wyścigu pomagał nam Grzegorz Zimorski , student wydziału fizjoterapii  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, który pojechał na zawody w roli klubowego masażysty. Grzegorz pomagał naszym dziewczynom podczas zawodów, obsługiwał bufet, przygotowywał  bidony, jedzenie i wykonywał masaż sportowy. Dziękujemy serdecznie za pomoc, bez której nie było by takich efektów, ponieważ odnowa i regeneracja na tak ciężkim wyścigu jest kluczowym elementem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!! opracowała: Natalia Mielnik

Zapraszamy do zapoznania się z galerią wyścigu, na której znajdują się też zdjęcia najlepszych światowych ekip: