Loading...
Aktualności

Dwa srebrne medale grapplerów z Dzierżoniowa

3 kwietnia 2011 r.  w Swarzędzu pod Poznaniem odbyły się II GOLD TEAM OPEN CHAMPIONSHIP w brazylijskim jiu-jitsu. W turnieju tym startowała 3 osobowa drużyna z powiatu dzierżoniowskiego. MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowali Radosław Majewski (II LO Dz-ów), Michał Kiełtyka ( II LO Dz-ów) oraz reprezentujący ZKS Bielawianka Bielawa Norbert Warchoł.

 

Radosław Majewski -75kg oraz Michał Kiełtyka + 87kg zdobyli srebrne medale. Niestety Norbert Warchoł przegrał walkę o brązowy medal zdobywając V lokatę. Radek pomimo zmiany kategorii na wyższą nadal osiąga sukcesy na matach. W każdej walce zauważyć można było doświadczenie oraz „spokój w walce”. W finałowej walce chwila rozluźnienia kosztowała naszego zawodnika utratę upragnionego złotego medalu. Drugi podopieczny Norberta Warchoła – Michał Kiełtyka miał bardzo pracowity weekend. Dzień wcześniej w sobotę 2 kwietnia wywalczył awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach wygrywając 3 pojedynki przed czasem. Kolejnego dnia przyszedł czas na zmagania w brazylijskim jiu jitsu. Michał również pokazał że jest w znakomitej dyspozycji zdobywając srebrny medal.

Moi podopieczni po raz kolejny pokazują że ciągle się rozwijają sportowo. Szkoda przegranych walk finałowych ale mimo to jestem zadowolony z ich postawy. Trochę więcej oczekiwałem po swoich walkach ale jestem dobrej myśli w kolejnych zawodach. Teraz zawodnicy w 8 osobowym składzie wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski LZS w stylu wolnym 8-10 kwietnia do Pyrzyc gdzie również liczę na wysokie lokaty. Po nich czeka nas start 16-17 kwietnia w Szczecinie na MP ADCC oraz Pucharze Polski w Grapplingu – powiedział Norbert Warchoł.

 

 

opracował: Norbert Warchoł

 

{gallery}2011/04-10{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content