Loading...
Aktualności

Dominacja młodej grupy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów na torze

Zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów  w składzie: Dorota Przęzak, Monika Wiatrak, Paulina Zamaria, Weronika Laszkiewicz, Malwina Cholewa i Łukasz Kroczak zdominowali Wrocławską Olimpiadę Młodzieży na torze kolarskim, rozgrywaną 16.05.2012 roku we Wrocławiu.  Kolarze odnieśli sukcesy w prawie wszystkich konkurencjach stając na podium.

W rywalizacji juniorek młodszych dwa zwycięstwa w konkurencji  wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego i wyścigu jazdy indywidualnej na czas na dystansie 2000 metrów odniosła  Dorota Przęzak. W wyścigu na 500 metrów 2 miejsce zajęła Paulina Zamaria i 3 była Monika Wiatrak, zaś w wyścigu jazdy na czas na dystansie 2000 metrów Monika Wiatrak była 2 a Paulina Zamaria zajęła III lokatę.

W młodszej kategorii wiekowej jaką są młodziczki nasi zawodnicy również byli wysoko. W wyścigu jazdy na czas na dystansie 200 metrów ze startu lotnego 2 miejsce zajęła Weronika Laszkiewicz, przegrywając z zawodniczką z UKK Jelcz-Laskowice Klaudią Królikowską. W wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego Malwina Cholewa zajęła III pozycję ustępując zwyciężczyni Klaudii Królikowskiej i zajmującej 2 miejsce  Porębie Darii z UKK Piątka Polkowice.

Ostatnim wyścigiem był start młodzików. W rywalizacji na 200 metrów ze startu lotnego Łukasz Kroczak zajął 4 miejsce zaś w wyścigu na 1000 metrów był 5.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!

opracowała: Natalia Mielnik