Loading...
Aktualności

Mistrzostwa Polski na szosie za nami

W dniach 28-30 czerwca 2019 roku  zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów rywalizowały w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w województwie warmińsko-mazurskim.

Pierwszego dnia kolarki walczyły na trasie jazdy indywidualnej na czas  wokół Pól Grunwaldu. Juniorki miały do pokonania jedna pagórkowatą, jedenastokilometrową rundę z nawrotem. 10 czas wykręciła Małgorzata Dąbrowska, a 17 była Wiktoria Zborowska, 25 Marianna Kolinko, 27 Laura Wójcik. Orliczki miały do pokonania dwa razy dłuższy dystans i 9 miejsce zajęła Dorota Przęzak, a 19 Ewa Dymek.

 

Drugiego dnia miasteczko wyścigu przeniosło się do Ostródy. O godzinie 13 najlepsze polskie juniorki ruszyły na 20kilometrową rundę, z którą musiały się zmierzyć 3 razy. Od samego początku juniorski peleton narzuciły bardzo wysokie tępo. W jednym z odjazdów była Małgorzata , lecz ostatecznie nie udało się jej pojechać w ucieczkę dnia. W uszczuplonym peletonie kręciła Dąbrowska i Zborowska. Ostatecznie od peletonu oderwały się dwie zawodniczki, a Dąbrowska Finiszowała 3 z grupy, dając jej 5 miejsce w stawce juniorek podczas Mistrzostw Polski. Zborowska również znalazła się w gronie najlepszych juniorek kończąc zmagania na 16 pozycji.
Ostatniego dnia rozegrane były wyścigi ze startu wspólnego o Mistrzostwo Polski elity kobiet i U23. O 9.00 barwny peleton ruszył na 122 kilometrową trasę. Na 8 miejscu w orliczkach została sklasyfikowana Przęzak, a 22 Dymek.
 
Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom  za okazaną pomoc: Atom Deweloper(p.Władysław Piszczałka),Boxmet(p. Stanisław Pańczak, p.Tomasz Trawniczek), Boxmet Medical(p.Adrian Pańczak), Boxmet Trade(p.Sebastian Rozborski), Dzierżoniów – nastraja pozytywnie, Gminie Dzierżoniów, Centrum TMT Dzierżoniów(p.Tomasz Kwiędacz), Przedsiębiorstwo Budowlane „Miazga”(p.Michał Miazga), Aklima Serwis, JG Gawryccy, Relax Lures, Harfa-Harryson (p.Charucki).
 
Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Dzierżoniowa. 

 

Źródło: LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content