Loading...
Aktualności

Dwa 4 miejsca w Mistrzostwach Polski LZS

 W dniach 31.05-2.06 zawodniczki z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów udały się na kolarskie zmagania w okolice Darłowa. 

 

W piątek kolarki brały udział w Kryterium Kolarskim w Darłowie- kolejna eliminacja MP w kryterium ulicznym-które było dobrym wprowadzeniem w wyścigowy weekend. W kategorii juniorka młodsza 34 była Wodnicka Joanna a 40 Rostkowska Alicja. Następnie ruszy najstarsze panie. W juniorkach najwyżej sklasyfikowana była Małgorzata Dąbrowska, a w elicie Dorota Przęzak 13.
W sobotę rozegrana została tradycyjnie jazda indywidualna na czas. Tym razem zawodniczki przeniosły się do miejscowości Dąbki, gdzie zlokalizowane było miasteczko wyścigu. W Pucharze Polski na 11km trasie w juniorkach młodszych 49 Wodnica a 55 Rostkowska. 

 

Starsze panie zmierzyły się z dystansem 14km na wietrznej trasie. Dąbrowska po problemach technicznych na trasie była 20, 23 Wiktoria Zborowska, 30 Laura Wójcik, a 34 Marianna Kolinko. W elicie na 5 miejscu zmagania zakończyła Dorota Przęzak, a 33 Ewa Dymek. 
W Mistrzostwach Polski LZS tuż za podium znalazła się Przęzak, która brązowy medal przegrała o niecała sekundę.
Następnego dzierżoniowskie kolarki wystartowały w starcie wspólnym w Jarosławcu. Runda z która musiały zmierzyć się dziewczyny była 10km rundą, płaską lecz wietrzną. 
Po 5 rundach najwyżej z naszych juniorek młodszych finiszowała Wodnicka na 34 miejscu.
Kobiety Open miały do przejechania 8 rund. W połowie wyścigu od peletonu odjechała 11-stka zawodniczek, gdzie była Przęzak. Ostatecznie na finiszu zameldowała się ponownie na 5 miejscu, co również dało jej 4 miejsce w MP LZS. W juniorkach na wysokim 10 miejscu przyjechała Wiktoria Zborowska.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za okazana pomoc: Atom Deweloper, Boxmet, Boxmet Medical, Boxmet Trade, Dzierżoniów – nastraja pozytywnie, Gminie Dzierżoniów, Przedsiębiorstwo budowlane Miazga, Centrum TMT Dzierżoniów, Twój Uśmiech oraz Aklima Serwis. 
Podziękowania również kierujemy do Restauracji „Jackowo” w Jarosławcu za smaczne posiłki. 

Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Dzierżoniowa.

źródło: LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content