Loading...
Aktualności

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski

W ostatni weekend (24-26 sierpnia) zawodnicy i zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów wystartowali w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Walimiu. Ciężki i górzysty teren spowodował, że wyścig był bardzo trudny i selektywny.

 

 

Organizatorzy stworzyli wymagająca rundę, gdzie momentami znajdowały się 20% sztywne podjazdy oraz wąskie i kręte zjazdy. W piątek swój start mieli juniorzy mł. i juniorki młodsze , gdzie na starcie stanęli Alicja Rostkowska oraz Kacper Najda. W sobotnie popołudnie ruszyły panie(juniorki, orliczki i elita). Juniorki miały do pokonania 3 rundy i dojazd a reszta kobiet 4 rundy i dojazd co łącznie dało 75 km oraz ok 2500m przewyższenia. 

Mocne tępo od początku podjazdu spowodowało, że peleton mocno się podzielił. W juniorkach Małgorzata Dąbrowska przyjechała na wysokim 7 miejscu, Wiktoria Zborowska 11, a Marianna Kolinko po problemach technicznych na jednym ze zjazdów została sklasyfikowana na 15 pozycji. Dorota Przęzak jadąc w 4-osobowej grupce, która miedzy sobą miała rozegrać walkę o 4 miejsce ulegała upadkowi i ostatecznie była 7 zawodniczką w kategorii do 23 lat.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom  za okazana pomoc: Atom Deweloper(p.Władysław Piszczałka),Boxmet(p. Stanisław Pańczak, p.Tomasz Trawniczek), Boxmet Medical(p.Adrian Pańczak), Boxmet Trade(p.Sebastian Rozborski), Dzierżoniów – nastraja pozytywnie, Gminie Dzierżoniów, Centrum TMT Dzierżoniów(p.Tomasz Kwiędacz), Przedsiębiorstwo Budowlane „Miazga”(p.Michał Miazga), Aklima Serwis, JG Gawryccy oraz Foto-Lab. 

Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Dzierżoniowa.

 

źródło: LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

{gallery}2018/08-26{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content