Loading...
Aktualności

Rozpoczęcie sezonu szosowego

Sezon szosowy ruszył na dobre. Jak co roku jednym z pierwszych startów po okresie zimowym jest Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Ślężański Mnich”, rozgrywany na drogach Sobótki. W tym roku odbył się niedzielnym popołudniem (8.04) przy pięknej wiosennej pogodzie. Każdemu zawodnikowi startującemu tego dnia przyszło się mierzyć z 18 kilometrową rundą z kilkoma wzniesieniami m.in. Strzegomiany. Na zawody przyjechało liczne grono zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz zza granicy. Na starcie również znaleźli się zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. 

Jako pierwsi na starcie pojawili się młodzicy. W stawce 130 zawodników Kamil Mazur był 32. Następnie na trasę ruszyły młodziczki, pośród których Joanna Wodnicka finiszowała na 16 pozycji. 
Ostatnim wyścigiem, gdzie mieliśmy nasze reprezentantki z Dzierżoniowa  był start elity kobiet wraz z juniorkami. Zawodniczki miały do pokonania 3 rundy. Wśród juniorek Sara Tonder finiszowała jako 2, ustępując jedynie zawodniczce z Litwy. 12 była Marianna Kolinko, a 15 Wiktoria Zborowska. W elicie 9. miejsce zajęła Dorota Przęzak. 

 

Podczas, gdy w Polsce zawodnicy rywalizowali na trasie „Ślężańskiego Mnicha” to zawodniczka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów Małgorzata Dąbrowska startowała w jako Reprezentacja Polski w kolejnej odsłonie Pucharu Narodów dla juniorek. UCI Healthy Ageing Tour – Junior składał się w 3 etapów ze startu wspólnego. Na starcie pojawiły się wszystkie liczące zawodniczki z Europy i Świata. Na holenderskie trasy ruszyły 4 zawodniczki z Polski, a wśród nich najmłodsza Gosia. Głównym celem naszej zawodniczki było zbieranie cennego doświadczenia oraz pomoc liderce zespołu, Marcie Jaskulskiej która wyścig zakończyła na 2 pozycji. Małgosia z etapu na etap radziła sobie coraz lepiej, przyjeżdżając na coraz wyższych pozycjach. 

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom  za okazana pomoc: Atom Deweloper, Boxmet, Boxmet Medical, Boxmet Trade, Dzierżoniów – nastraja pozytywnie, Gminie Dzierżoniów, Bestor oraz Twój Uśmiech. 

źródło: LKS Atom Boxmet Dzierzoniów

 

{gallery}2018/04-08{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content