Loading...
Aktualności

XIX Rajd Pieczonego Ziemniaka

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie i Nadleśnictwo Wałbrzych już po raz dziewiętnasty zaprosiło miłośników turystyki pieszej na Rajd Pieczonego Ziemniaka. W sobotę 30 września 2017 r. na Przełęczy Walimskiej po długim spacerze przez góry do wspólnego posiłku zasiadło blisko 500 osób.

 

 

Jak co roku uczestnicy rajdu startowali z dwóch punktów w Rościszowie i Kamionkach. Na starcie czekali na nich przewodnicy. Na przejście z Rościszowa zaplanowano 2-3 godziny, a z Kamionek 3-4 godziny. Kilkugodzinne chodzenie po górach nikogo nie odstraszyło, a przewodnicy: Iwona Łęgosz, Mirosław Gontkowski, Stanisław Słupski i Roman Urban za swoją pracę otrzymali na mecie podziękowania. 

Tradycyjnie też odbył się Konkurs Piosenki Turystycznej. Wzięło w nim udział wielu najmłodszych uczestników rajdu. Za swoje wysiłki zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Wszystkie nagrody i podziękowania wręczali: wicestarosta Marek Piorun, Józef Polewczuk – leśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych oraz Alicja Hromada – dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Humory podczas tegorocznego rajdu dopisywały, podobnie jak pogoda. Na turystów czekał ciepły poczęstunek. Były „tytułowe” ziemniaki z ogniska, ale także grochówka. Wiele osób przyniosło kiełbaski, bo, jak powszechnie wiadomo, najlepiej smakują te własnoręcznie upieczone nad ogniskiem. Na Przełęcz Walimską przyjechała w tym roku grupa motocyklistów ze Stowarzyszenia Motocyklistów Ziemi Dzierżoniowskiej. Wśród wielu uczestników spoza powiatu trzeba wymienić rowerzystów z Powiatowego Zrzeszenia LZS  z Jeleniej Góry.

 

 

Już dziś zapraszamy na kolejny rajd za rok. Będzie to jubileuszowe, dwudzieste spotkanie na szlaku.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

{gallery}2017/09-30{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content