Loading...
Aktualności

LKS Atom Mat Dzierżoniów na Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski

12 września zawodniczki i zawodnicy klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów i LKS Atom Mat Dzierżoniów stanęli na starcie jednej z najważniejszych krajowych imprez, jaką niewątpliwie są Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Rozgrywane podobnie jak w roku poprzednim na ciężkiej rundzie przebiegającej przez Przesiekę, z nachyleniem przekraczającym w końcówce podjazdu 20%.

 

 

Na uroczystym starcie w Jeleniej Górze-Cieplicach jako pierwsi już przed godziną 9 ustawili się na starcie juniorzy młodsi. Wśród nich dwójka naszych Michałów: Mroczkowski i Pustuła. Mocne tempo, ataki  i kraksa już na pierwszej rundzie szybko wyłoniły grupkę najmocniejszych kolarzy. Niestety nie było w niej naszych zawodników, którzy na dalszych pozycjach zmierzali w kierunku mety, ostatecznie kończąc wyścig odpowiednio na 63 i 86 miejscu.

 

W samo południe swoją rywalizację rozpoczęli Juniorzy na dystansie 84km. Nasz junior, Paweł Szóstka, którego domeną są raczej kryteria i szybkie końcówki tym razem poradził sobie z tak wymagającą trasą i w mocnej obsadzie zameldował się jako 39 na kresce.

 

 

Równo o godzinie 16 na trasę liczącą 72,5km ruszyły Orliczki i Elita Kobiet. Spośród naszych zawodniczek pierwszą dziesiątkę na mecie zamknęła długo utrzymująca się w "czubie" Sylwia Kapusta-Szydłak, a na 12 miejscu zameldowała się na mecie Bogumiła Dziuba, będąc jednocześnie 7 wśród zawodniczek poniżej 23 lat. Niedaleko za plecami najstarszych zawodniczek swoją rywalizację toczyły juniorki, ambitna postawa Doroty Przęzak dała jej 10 miejsce na mecie, tuż za nimi walczyły juniorki młodsze.

Chociaż nie wszystkim naszym zawodnikom udało się dotrzeć do mety, to wszyscy walczyli ile tylko sił w nogach i powietrza w płucach aby jak najlepiej zaprezentować naszych sponsorów, którym za pomoc z całego serca dziękujemy!

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2015/09-12{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content