Loading...
Aktualności

Karolina Karasiewicz Mistrzynią Polski na torze

W dniach 2-5 września zawodniczki LKS Atom Mat Dzierżoniów w składzie: Paulina Cywińska, Karolina Karasiewicz, Natalia Mielnik i Łucja Pietrzak pod opieką trenera Mariusza Mazura wystartowały w Mistrzostwach Polski Elity rozgrywanych na torze w Pruszkowie.

 

Już pierwszego dnia dziewczyny pokazały klasę i mimo pierwszego startu w takim składzie stanęły na najniższym stopniu podium w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Jeszcze tego samego wieczora dzięki świetnej taktyce wywalczyły 2 medale w wyścigu punktowym: Mistrzynią Polski została Karolina Karasiewicz, a brąz zdobyła Łucja Pietrzak, ponadto na 4 miejscu zmagania ukończyła Natalia Mielnik. Paulina Cywińska po wydatnej pomocy zespołowi została sklasyfikowana jako 9 zawodniczka.

 

 

Drugiego dnia zmagań na dziewczyny czekał wyścig najbardziej zbliżony do wyścigów szosowych, które jak wiadomo są naszą specjalnością czyli Scratch. Po licznych atakach od samego startu do mety wyścig zakończył się finiszem z całej grupy, na którym Łucja Pietrzak wywalczyła swój drugi indywidualny brązowy medal na tych mistrzostwach. Karolina Karasiewicz minęła linię mety jako 5.

 

Piątek i sobota to rywalizacja w Omnium czyli kolarskim wieloboju. Naszą zdecydowaną liderką była znowu Łucja, która spośród naszych zawodniczek ma zdecydowanie największe doświadczenie na torze, mając w swoim dorobku koszulkę Mistrzyni Europy juniorek w tej specjalności. Łucja zmagania zaczęła bardzo dobrze, zajmując 2 miejsce w Scratchu, a wyścigu indywidualnym na 3km notując 3 czas i jednocześnie bijąc swój rekord życiowy!!! Takim samym rezultatem zakończył się dla niej wyścig eliminacyjny. 500m indywidualnie oraz runda z lotu okazały się najsłabszymi konkurencjami dla naszej zawodniczki, jednak walczyła do końca odrabiając większość strat w wyścigu punktowym, czyli ostatniej konkurencji. Ostatecznie Łucja zakończyła zmagania na 2 miejscu ustępując tylko utytułowanej Gosi Wojtyrze. Karolina Karasiewicz, pomagająca klubowej koleżance została sklasyfikowana na 6 miejscu.

 

Wracamy z Pruszkowa z koszulką Mistrza Polski i łącznie 5 medalami!!!

Dziewczyny pokazały klasę!!!

 

Jednocześnie dziękujemy wszystkim sponsorom za okazaną pomoc, bez której nie mogłybyśmy się ścigać na takim poziomie!

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2015/09-05{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content