Loading...
Aktualności

Paulina Martyka zdobywa brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Zapasach

W dniach 19-21 czerwca w Solcu Kujawskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym chłopców oraz dziewcząt. W rywalizacji udział brało prawie 300 zawodników oraz zawodniczek z 60 klubów z całej Polski. Wśród walczących nie zabrakło reprezentantek MULKS JUNIOR Dzierżoniów: Pauliny Martyki, Pauliny Łochańskiej oraz Sowy Pieszyce: Natalii Kołosz.

Najlepiej zaprezentowała się Paulina Martyka w kat. 52 kg która po 5 walkach zdobyła brązowy medal. Na dalszych miejscach uplasowały się kolejne nasze zawodniczki : Natalia Kołosz XVI miejsce oraz Paulina Łochańska XVII.

 

 

Paulina to bardzo zdolna i pracowita dziewczyna, która kolejny raz pokazała serce wojowniczki.

Cieszę się, że wraca do domu z medalem Mistrzostw Polski. Teraz czekają ją krótkie wakacje a po nich wyjazdy na zgrupowania przygotowujące zawodniczki do Mistrzostw Europy oraz Świata w zapasach kobiet 15-17 lat – Prezes Stanisław Warchoł

Cieszy mnie fakt, że Paulina drugi rok z rzędu stoi na podium Mistrzostw Polski. W tym sezonie potwierdziła swój bardzo wysoki poziom sportowy zdobywając medale na najważniejszych imprezach sportowych – Trener Norbert Warchoł.

Paulina Martyka :

Srebrny medal – Puchar Polski Kadetek w zapasach Siedlce

Brązowy medal – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek w zapasach Siedlce

Złoty medal – Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach Siedlce

Brązowy medal – Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w zapasach Solec Kujawski

Wielkie podziękowania dla firmy DRG AGRO GROUP z Tuszyna, która jest strategicznym sponsorem klubu MULKS JUNIOR Dzierżoniów.

Zarząd Klubu chciałby podziękować Burmistrzowi Miasta Panu Dariuszowi Kucharskiemu za pomoc i wsparcie bez którego nie byłoby takich osiągnięć Dzierżoniowskich zapaśników.

 

opracował: Norbert Warchoł

 

{gallery}2015/06-21{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content