Loading...
Aktualności

Internationale Thuringen Rundfahrt der Frauen za nami

W niedzielę zakończył się etapowy wyścig 2.1 UCI Internationale Thuringen Rundfahrt der Frauen rozgrywany w Niemczech w regionie Turyngii w dniach 14-20.07.2014r. Nasze zawodniczki: Paulina Cywińska, Paula Guz, Natalia Mielnik, Monika Kopińska wraz z Martyną Klekot z BDC Częstochowa oraz Mileną Faryn z GK Żyrardów rywalizowały z ramienia Kadry Polski w etapowym wyścigu najwyższej rangi i miały do pokonania 6 etapów o łącznej długości niecałych 600km.

Na rozpoczęcie czekał je ciężki technicznie prolog o długości 4km, później było już tylko ciężej. 2 i 3 etap to rywalizacja na mocno pofalowanym terenie z premiami górskimi. W 4 dniu zawodów kolarki miały do pokonania 21km jazdę indywidualną na czas, po której na 5 etapie rozegrany został królewski, górski etap najeżony długimi podjazdami. Finał Internationale Thuringen Rundfahrt der Frauen to pofalowany etap o długości 117km z wymagającym 16% podjazdem.

 

 

Nasze panie dobrze pokazały się na górskim etapie oraz w ostatnim dniu zawodów. Podczas królewskiego etapu Paula Guz przyjechała w grupie zaraz za najlepszymi zawodniczkami a podczas ostatniego etapu wygrała premię lotną. Paulina Cywińska natomiast dwa razy finiszowała na drugim miejscu na lotnych premiach pokazując biało-czerowną koszulkę na czele światowego peletonu. Dziewczyny zajęły w klasyfikacji generalnej kolejno: Paula Guz 20 miejsce, Martyna Klekot 21, Milena Faryn 31, Paulina Cywińska 47 a Monika Kopińska 61.

Dziewczyny jechały równo i czujnie w trakcie zawodów. Zebrały wiele doświadczeń i miały okazję do konfrontacji z najlepszymi na świecie. Teraz czeka je dalsza część przygotowań do drugiej części sezonu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2014/07-20-1{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content