Loading...
Aktualności

Srebrna Paulina Brzeźna-Bentkowska

Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła II miejsce w generalnej klasyfikacji etapowego Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego, rozgrywanego w okolicach Wałbrzycha w dniach 16-18.08.2012 roku. Cały wyścig wygrała juniorka Katarzyna Niewiadoma z klubu WLKS Krakus BBC Czaja, a na najniższym stopniu podium stanęła tegoroczna olimpijka Paula Gorycka z klubu 4F e-vive Racing Team.  Klasyfikacja generalna nie była jedynym osiągnięciem Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej, która odniosła dwa zwycięstwa etapowe i zajęła  drugie miejsce podczas górskiego etapu w Głuszycy.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyścigu

Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski składał się w czterech etapów, rozgrywanych w ciągu trzech dni. Trasa wyścigu przebiegała w  terenie falisto-górzystym w okolicach Wałbrzycha. Rozpoczynającym cały wyścig  startem było nocne  kryterium uliczne „XX Złota Spinka Miasta Wałbrzycha” rozgrywane na obrzeżach Wałbrzycha. Trasa kryterium przebiegała na tzw. agrafce liczącej dwa nawroty i liczyła 1600 metrów. Rozpoczynającym startem była rywalizacja juniorów młodszych. Nasz jedyny reprezentant Tomek Dudzik po finiszu z mocno rozpędzonego peletonu zajął 23 miejsce. Następnie do startu przystąpiły juniorki młodsze. Tutaj bardzo dobrze spisała się Dorota Przęzak, która była druga. Wygrała Nikol Płosaj (Jedyna Limaro Kórnik) a trzecia była Natalią Radzicka (Jedynka Limaro Kórnik). Kończącym startem był start elity kobiet. Wyścig rozgrywany był już w ciemnościach, co uatrakcyjniło całe widowisko. Tutaj rywalizacja była na najwyższym poziomie, ponieważ w peletonie jechały najlepsze zawodniczki z Polski oraz reprezentantki Niemiec, Czech, Austrii i Szwajcarii. XX-tą Złotą Spinkę Miasta Wałbrzycha  i zarazem koszulkę liderki wyścigu zdobyła Paulina Brzeźna-Bentkowska, która wyprzedziła na mecie uczestniczkę ME  Łucję Pietrzak (Koźminianka Koźminek) i Czeszkę Tereze Trepną  (All Training Praga). Karolina Garczyńska zajęła 4 miejsce a Natalia Mielnik była 6. Paula Guz i Monika Brzeźna finiszowała w peletonie. Wśród juniorek Joanna Dubieniecka zajęła 8 lokatę.

 

W Drugim dniu rywalizacji na zawodników czekały dwa ciężkie etapy. Pierwszy etap to liczący 2600 metrów wyścig jazdy  indywidualnej na czas prowadzący cały czas pod górę. Wyścig był bardzo selektywny. Tutaj pewne i ponowne zwycięstwo odniosła Paulina Brzeźna-Bentkowska, przed Paulą Gorycką z klubu 4F e-vive Racing Team i Eweliną Szybiak z klubu CWKS Resovia Rzeszów. Paula Guz zajęła bardzo dobrą 6 lokatę, Karolina Garczyńska była 8 a 9 lokatę zajęła Monika Brzeźna. Natalia Mielnik z powodu przeziębienia nie wystartowała do dalszych etapów. W rywalizacji juniorek Joanna Dubieniecka ukończyła etap na 11 miejscu. Kolejnym wyścigiem był start juniorek młodszych. Tutaj Dorota Przęzak zajęła 10 miejsce. Na koniec przyszedł start juniorów młodszych. Tomek Dudzik był 29. Po kilku godzinach przerwy przyszedł czas na drugi start. Był to wyścig górski rozgrywany w Głuszycy. Trasa wyścigu  przebiegała na rundach liczących 6500 metrów i zawierała 1500 metrowy podjazd pod Grzmiącą. W rywalizacji elity kobiet na dystansie 50 km drugie miejsce zajęła Paulina Brzeźna-Bentkowska, tracąc koszulkę liderki na rzecz juniorki Katarzyny Niewiadomej  z WLKS Krakus BBC Czaja, która po samotnej ucieczce przez większą część dystansu wygrała etap. Trzecia była Paula Gorycka (4F e-vive Racing Team). Walka na tym etapie była bardzo zacięta. Podjazd  na trasie mocno dal się we znaki wszystkim zawodniczkom. Peleton mocno się podzielił, na całej trasie jechały grupki. Nasze zawodniczki bardzo aktywnie i walecznie jechały w czołowej grupie. Na mecie 6 miejsce zajęła Karolina Garczyńska, 8 była Monika Brzeźna a 9 miejsce zajęła Paula Guz. Wśród juniorek Joanna Dubieniecka zajęła 8 miejsce. W rywalizacji juniorek młodszych po walecznej jeździe na trasie wyścigu  Dorota Przęzak zajęła 7 lokatę. Kończącym ciężki dzień startowy był wyścig juniorów młodszych. Bardzo dobrze spisał się Tomek Dudzik, który na tak ciężkim etapie zajął 6 miejsce. Jest to bardzo dobry wynik, ponieważ Tomek jest pierwszorocznym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej.

W sobotę ostatniego dnia GWWK w Świebodzicach odbył się wyścig ze startu wspólnego, rozgrywany na płaskich rundach liczących 18 kilometrów. Jako pierwsze do startu na dystansie 90 km przystąpiły kobiety open. Tutaj dobry układ wyścigu wykorzystała Monika Brzeźna i zabrała się w trzyosobową ucieczkę, która okazała się skuteczna. Po finiszu z niej Monika Brzeźna zajęła II miejsce. Ze startą prawie 2 minut na mecie zameldował się peleton. W grupie finiszowały wszystkie nasze zawodniczki. W rywalizacji juniorek młodszych na dystansie 36 kilometrów Dorota Przęzak zajęła 5 lokatę. Na zakończenie Górskiego Wyścigu Kolarskiego do rywalizacji ruszyli juniorzy młodsi. Tutaj dobry wynik powtórzył Tomek Dudzik, który finiszując z peletonu zajął 6 miejsce.

Klasyfikacja generalna elity kobiet  po 4 etapach to drugie miejsce Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej, 5 Moniki Brzeźnej, 7 Karoliny Garczyńskiej i 9 Pauli Guz. Wśród juniorek Joanna Dubieniecka zajęła 9 miejsce. Rywalizacja juniorek młodszych to 6 pozycja Doroty Przęzak. Junior młodszy to 13 lokata Tomka Dudzika.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

opracowała: Natalia Mielnik

 

 

{gallery}2012/08-18{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content