Loading...
Aktualności

Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w Żaganiu

Dorota Przęzak, Natalia Frączek oraz Damian Lasota zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych w VI Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym w o Puchar Prezydenta Miasta Żagań, rozgrywanym w dniu 08.05.2011 roku. Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy odnieśli swoje zwycięstwo po samotnej ucieczce w połowie dystansu, i równiej aktywnej jeździe przez cały dystans zawodów.

 

Dorota Przęzak zwyciężyła w kategorii młodziczek, w rywalizacji na dystansie 10 rund po 1000 metrów. Także w tym wyścigu w peletonie dojechały: Paulina Zamaria, Weronika Laszkiewicz oraz Malwina Cholewa.

Kolejnym startem był wyścig elity kobiet, gdzie od samego startu widać było dominację naszych zawodniczek. Po ucieczce na 5 rundzie, Natalia Frączek samotnie zmierzała do linii mety po zwycięstwo. Po finiszach z grupy Natalia Mielnik była II, a V miejsce zajęła Małgorzata Piotrowska. Wyścig kategorii junior miał najbardziej emocjonujący przebieg i rywalizacją na najwyższym poziomie. Od samego startu tempo wyścigu było zawrotne i nie brakowało wielu prób ucieczek z peletonu. Nasz zawodnik Damian Lasota, mimo defektu na trasie i problemu z rowerem, uciekł w pierwszej części rywalizacji i pewnie zmierzał do linii mety, odnosząc spektakularne zwycięstwo nad ciągle goniącym go peletonem. Po zaciętym finiszu z grupy i pomocy na trasie Damianowi, najlepiej wypadł Mateusz Dubieniecki, który zajął V miejsce a zaraz za nim na VI pozycji zawody ukończył Adam Majorek. Poza grupą zawody ukończył Rafał Pawłowski. Nasi juniorzy pokazali wspaniałą jazdę techniczną, taktyczną i wzajemną  współpracę ze sobą, udowadniając, że są bardzo groźną drużyną dla ekip z całej Polski i zagranicy. W Wyścigu juniorek młodszych w grupie na VI miejscy uplasowała się Agnieszka Kusiak. W kategorii młodzik w grupie dojechał Michał Laszkiewicz, a stratował także Łukasz Kroczak.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc! Więcej informacji i zdjęć znajduje się na naszej stronie internetowej www.ogniwo-dzierzoniow.pl Zapraszamy!

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/05-11{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content