Loading...
Aktualności

Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach

W dniach 18 i 19 czerwca 2011 roku w Brzegu Dolnym odbył się Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach. Na pięciu matach walczyły młodziczki oraz młodzicy w stylu wolnym i klasycznym -wszyscy urodzeni w latach 1997-99 rok.  Z powiatu Dzierżoniowskiego pojechali najlepsi wolniacy z Uczniowskiego klubu JUNIOR Dzierżoniów oraz SOWA Pieszyce. Brązowe medale wywalczyli Sebastian Dudek do 38 kg, Przemysław Szpiczakowski do 47kg oraz Eryk Sitko do 85 kg.

 

Sebastian Dudek wygrał trzy walki i przegrał jedną ze zwycięscą kategorii do 38 kilogramów Szymonem Gołębiewskim z Tęczy Środy Wielkopolskiej. Na szczególna pochwałę zasługuje Przemysław Szpiczakowski za ambicje i rzetelne podchodzenie do treningów i zawodów. Przemek przegrał po zaciętym boju jedna walkę i wygrał trzy walki. O brązowy medal pokonał zawodnika Makarego Pagacza ze Śląska Milicz. Przemek posiada krótki staż ponieważ przygodę z zapasami  rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku i już wygrał kilka turniejów. Eryk Sitko w walce o brązowy medal pokonał Jakuba Grzesiaka z Gladiatora Kraków. Młodzicy ci są w kadrze Dolnego Śląska i wyjeżdzają w czasie wakacji  na obóz  kadry do Kudowy Zdrój. Wyjazd ten mógł odbyć się również dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Dzierżoniowa.

W Powiecie Dzierżoniowskim jest wielkie zainteresowanie sportami walki, dzieci i młodzież chcą uczestniczyć w zajęciach submission wrestling, graplingu, zapaśniczych oraz jiu-jitsu. Dyscyplina olimpijska taka jak zapasy przeżywa renesans ponieważ znajomość jej ułatwiają uprawianie innych dyscyplin sportów walki oraz udział w turniejach na macie i w klatkach. Na treningach zapaśniczych dzieci uczą się ogólnorozwojowych ćwiczeń, akrobatyki, przeróżnych padów i przewrotów, którzy potocznie nazywają fikołkami. Dzieci i młodzież na treningach doskonali koordynacje ruchowa, która pozwala umiejętnie upaść i nie zrobić sobie krzywdy np. złamać ręki. Szkoleniowcy tych dyscyplin zauważają, że teraźniejsze dzieci są coraz to bardziej ,,kwadratowe”. Są coraz to bardziej otyłe, podatne na kontuzje i mało odporne na urazy i choroby. Dlatego apelujemy do rodziców żeby zapisywały swoje pociechy na zajęcia ogólnorozwojowe i zapaśnicze aby kształtować prawidłowa postawę zdrowotna swoich dzieci. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych szkoleniowców.

Zapraszamy dzieci i młodzież z Powiatu Dzierżoniowskiego na zajęcia ogólnorozwojowe, zapaśnicze w: Pieszycach ul.Kościuszki 6A  we: wtorki i czwartki  godzina 15,50 –17,20 w Dzierżoniowie ul.Kościelna 32 naprzeciwko SP 9 w: poniedziałki, środy i piątki godzina 16,50 –18,30 tel. 667 675 626

 

 

opracował: Stanisław Warchoł

 

{gallery}2011/06-19{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content