Loading...
Aktualności

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu za nami

W piątek tj.03.08.2012 roku  w Tuszynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Wyścigu Dwójkami na Czas o Puchar Marka Chmielewskiego Wójta Gminy Dzierżoniów i  Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyścigu Indywidualnym na Czas w pozostałych kategoriach wiekowych organizowane przez Gminę Dzierżoniów oraz klub LKS Atom Boxmet

 

W piątek o godzinie 16 odbył się wyścig jazdy indywidulanej na czas w Tuszynie. Trasa zawodów przebiegała z Tuszyna do Tuszyna z nawrotem w Mościsku. Pogoda dopisała wszystkim startującym tego dnia zawodnikom. Frekwencja na zawodach była bardzo wysoka co podniosło rangę rywalizacji. Łącznie w Tuszynie startowało 150 zawodników. Jako pierwsi do zawodów przystąpili młodziczki i młodzicy. Ta kategoria wiekowa rywalizowała w parach na dystansie 8 km. Dla nich była to jedna z najważniejszych imprez w sezonie czyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Wyścigu Dwójkami na Czas. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Marka Chmielewskiego Wójta Gminy Dzierżoniów, dla którego klub kieruje serdeczne podziękowania za pomoc, obecność i wsparcie zawodników podczas wyścigu. Nie zabrakło Pana Wójta podczas dekoracji najlepszych zawodników, którym osobiście wręczał nagrody. Dziękujemy także Panu Władysławowi Piszczałka-właścicielowi firmy Przedsiębiorstwo Budowalne Atom za wsparcie, obecność i pomoc przy dekoracji oraz Panu Henrykowi Charuckiemu za obecność i pomoc w ufundowaniu nagród zawodnikom, Komendantowi Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Panu  Markowi Mitraszewskiemu, Panu Krzysztofowi Kucper, Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego, aspirantowi Panu Sylwestrowi Sordyl oraz wszystkim policjantom zabezpieczającym wyścig za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na trasie oraz Dyrektorowi OSIR Dzierżoniów Panu Robertowi Gulka.

Pierwsze miejsce w kategorii młodzik odniosła Wójciak Kacper i Widurski Nikodem z klubu LKS Orlęta Gorzów Wlkp. Drugie miejsce zajęli Zamolski Bartosz i Rudyk Bartosz z klubu UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice i trzecie lokata przypadła dwójce z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice Nowak Michał i Paleta Kamil. 11 lokatę zajęła dwójka Łukasz Kroczak i Michał Laszkiewicz.

W młodziczkach zwycięstwo odniosła para z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie Weronika Laszkiewicz i Malwina Cholewa,  drugie były Traczyk Sandra i Baranowska Aleksandra z klubuUKK Oriens MTB Chojnów a na najniższym stopniu podium stanęła dwójka Tonder Sara i Pastuszek Paulina z KS Karolina Jaworzyna Śląska

Po młodzikach przyszedł czas na starty indywidualne.

Juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 7 km. Najlepiej spisał się Przewięda Paweł z klubu LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice, drugi był Dudzik Tomasz z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów a trzecie miejsce zajął Skibiński Krzysztof LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice.

W kategorii juniorki młodszej zwycięstwo odniosła  Wolska Karolina z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice druga była Przęzak Dorota z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów a trzecie była Balińska Kinga z klubu ŻTC Huragan Żagań Trasa Zielona Góra. Monika Wiatrak zakończyła zmagania na 8 pozycji a 9 była Paulina Zamaria.

W kategorii kobiet Open pierwsze miejsce zajęła Bujak Eugenia z GK Żyrardów, druga byłaHarkowska Anna z KS Warmia – Mazury a trzecia Garczyńaska Karolina z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Paula Guz zajeła 5 miejsce, Natalia Mielnik była 6 a Joanna Dubieniecka zajęła II miejsce wśród juniorek.

Mężczyźni open to dominacja Mihaylon Nikolay’a z CCC Polsat Polkowice, drugie miejsce zająłTomasiak Konrad z TC Chrobry Felt Głogów a trzeci był Sykała Wojciech z GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Na zakończenie odbył się wyścig mastersów, w którym pierwszą lokatę zajął Krawczyk Zygmuntz klubu Harfa Harrison Felt Team Wrocław, drugi był Kimbort Paweł z Talvi Sport Szklarska Porębaa trzeci Rolski Remigiusz z klubu Talvi Sport Szklarska Poręba.

 

Dziękujemy serdecznie firmie Romis, DRG Agro Group Pan Paweł Gogolewski, J. G. Jerzy Gawrycki, Bank BGŻ, Baro, Roomster za pomoc w organizacji wyścigu oraz wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

Zapraszamy serdecznie  do galerii zdjęć z wyścigu

 

 

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2012/08-03{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content