Loading...
Ciekawe

Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski HANA TOUR

Natalia Mielnik z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, zajęła II miejsce podczas I etapu rozgrywanego w Międzynarodowym Etapowym Wyścigu Kolarskim „Hana Tour” organizowanym w Czechach w dniach 03-05.06.2011 roku. Miejsce to zapewniła sobie po finiszu z 10-osobowej ucieczki podczas Kryterium Ulicznego, liczącego 30 rund po 700 metrów, ulegając jedynie zawodniczce ze Szwajcarii, która odniosła zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego wyścigu.

 

 

Również dobre i równe wyniki podczas całego wyścigu odnosiła Paulina Brzeźna-Bentkowska, która podczas I etapu zajęła 15 miejsce, i bardzo dobrze pokazała się w ciągu 2 ostatnich etapów. W wyścigu jazdy indywidualnej na czas zajęła 8 miejsce, będąc pierwszą zawodniczką z Polski, ulegając jedynie  zawodniczkom specjalizującym się w jeździe w konkurencjach czasowych, oraz ostatni etap to także wspaniała jazda Paulina, ponieważ nasza zawodniczka minęła linię mety finiszując z około 11 osobowej ucieczki, zajmując 9 pozycję.

Międzynarodowy Etapowy Wyścig „Hana Tour”, liczył 3 etapy, rozgrywane w przeciągu 3 dni. Był to start na wysokim poziomie, ponieważ nie brakowało ekip zagranicznych m. in. Szwajcarii, Litwy, Białorusi, Niemiec oraz Czech,  co sprawiło, że rywalizacja okazała się bardzo selektywna. Pierwszy dzień to rywalizacja w kryterium ulicznym po ulicach centrum miasta Vyskov, na ciężkich technicznie rundach o długości 700 metrów.  Od samego startu uformowała się 10 osobowa ucieczka, która samotnie zmierzała do linii mety przed goniącym go peletonem. W tej ucieczce znalazła się Natalia Mielnik, która po finiszu zajęła II miejsce, przegrywając zaledwie o pół koła. Zaraz za ucieczką w grupce pościgowej znalazła się Paulina Brzeźna-Bentkowska, zajmując 15 miejsce. W środku stawki zawodów ten etap skończyły: Natalia Frączek, Paula Guz oraz Małgorzata Piotrowska.

Kolejny dzień to wyścig jazdy indywidualnej na czas o długości 10 kilometrów, po falistej i wymagającej trasie. Start ten odbył się po południu, więc rano nasze zawodniczki pojechały na poranny trening i rekonesans trasy. W wyścigu jazdy indywidualnej na czas najwyżej 8 miejsce zajęła Paulina Brzeźna-Bentkowska, która była najwyżej spośród startujących polek. 16 lokatę zajęła Małgorzata Piotrowska, dalej na 21 miejscu była Natalia Frączek, 28 Paula Guz a 31 Natalia Mielnik.

Ostatnim dniem rywalizacji był wyścig ze startu wspólnego, rozgrywany na 25 kilometrowych górzystych rundach. Nasze zawodniczki miały do pokonania 3 rundy. Już na pierwszym okrążeniu na ostatnim podjeździe uformowała się ucieczka, w której już do samej mety zmierzała Paulina Brzeźna-Bentkowska, zajmując 9 miejsce. W grupach pościgowych w okolicach 20-tki zawody zakończyłyNatalia Mielnik i Natalia Frączek, a Małgorzata Piotrowska minęła linię mety finiszując w peletonie zasadniczym.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności firmie Skoda Centrum TMT Dzierżoniów, za wypożyczenia auta firmowego Skoda Yeti, bez którego ten wyjazd nie mógłby się odbyć.

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/06-15{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content