Loading...
Aktualności

Mateusz Dubieniecki Górskim Wice Mistrzem Polski

Mateusz Dubieniecki z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobył tytuł Górskiego Wice Mistrza Polski w kolarstwie szosowym podczas Górskich Mistrzostw Polski rozgrywanych w Sosnówce k. Karpacza w dniach 27-28.08.2011 roku. Jest to ogromny sukces naszego zawodnika, ponieważ rywalizacja podczas Górskich Mistrzostw Polski jest  zawsze na najwyższym poziomie sportowym.

 

Głownie spowodowane jest to  bardzo ciężką i selektywną trasą prowadzącą pod długie podjazdy, dlatego zdobycie medalu na takich zawodach świadczy o bardzo dużej wytrzymałości i sile zawodnika. Nasz junior pokazał klasę  i zaatakował na dwie rundy do końca wyścigu. Atak się powiódł i Mateusz samotnie minął linię mety na II miejscu. Nie był to jedyny sukces naszych zawodników ponieważ IV miejsce w wyścigu orliczek zajęła Paula Guz, ocierając się o podium. Naszej zawodniczce zabrakło sil na ostatnich 500 metrach trasy, ale bardzo oddanie i odważnie walczyła przez cały 80-kilometrowy dystans, przyjeżdżając w pierwszej grupie zasadniczej z najlepszymi zawodniczkami elity kobiet. Cała rywalizacja podczas Górskich Mistrzostw Polski pełna była walecznej rywalizacji i mierzenia się z własnymi słabościami,.

Rywalizacja podczas GMP przebiegała na 14 kilometrowej rundzie, liczącej 5 kilometrowy podjazd pod Sosnówkę i Borowice oraz dwa lżejsze 200 metrowe podjazdy. Jako pierwsze w sobotę  wystartowały juniorki młodsze, na dystansie 50km. Tutaj w trzeciej grupie dojechała Agnieszka Kusiak zajmując 11 pozycję, na 33 miejscu zawody skończyła Nikola Wiatrak.  Po finiszu j.młodszych do startu na dystansie 80 kilometrów przystąpiły kobiety open. Od pierwszej rundy grupa mocno się podzieliła. W czołówce przez cały dystans jechała Paula Guz, która po walecznym finiszu zajęła IV lokatę. Z większą stratą do czołówki linię mety na 6 miejscu minęła Natalia Mielnik. W rywalizacji elity pańNatalia Frączek była 9.

Ostatniego dnia zawodów odbył się wyścig juniorów na dystansie 8 rund. Nasi juniorzy w składzieAdam Majorek, Damian Lasota i Mateusz Dubieniecki od początku kontrolowali cały wyścig, współpracując ze sobą. W połowie dystansu zaatakował Damian Lasota, który do końca rywalizacji zmierzał do linii mety przed peletonem. Niestety zabrakło mu ok. 500 metrów i został wchłonięty przez grupę zajmując 21 miejsce. Najwyżej po ataku na 2 rundy do końca był Mateusz Dubieniecki, który zdobył tytuł Górskiego Wice Mistrza Polski na Rok 2011. Adam Majorek po zaciętym finiszu zajął 11 lokatę.

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/08-28{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content