Loading...
Aktualności

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zaprezentowany

Dnia 11 lutego w piątek odbyła się prezentacja  klubu kolarskiego LKS Atom Boxmet Dzierżoniów na sezon 2012, podsumowanie minionego sezonu oraz  bal dla zaproszonych gości.

 

Na uroczystości podsumowano znakomite występy dzierżoniowskich kolarzy w sezonie 2011, wśród których było zdobycie 5 medali Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym m.in. w wyścigu ze startu wspólnego, w jeździe parami i drużynowo na czas, górskich Mistrzostw Polski na szosie oraz w kolarstwie torowym. Klubowi zawodnicy zarówno kobiety jak i mężczyźni reprezentowali kraj na arenie międzynarodowej. Natalia Mielnik, Adam Majorek, Damian Lasota byli członkami kadry narodowej podczas Mistrzostw Europy we Włoszech, Paulina Brzeźna-Bentkowska reprezentowała kraj na Mistrzostwach Świata w Kopenhadze. Juniorzy startowali podczas serii Pucharów Świata i etapówek rozgrywanych m.in. w Czechach i Chorwacji, natomiast orliczki i elita kobiet rywalizowały w dwóch prestiżowych wyścigach zaliczanych do serii Pucharu Świata Gracia Orlova oraz Krasna Lipa, gdzie Paulina Brzeźna zajmowała miejsca na podium. 
Po prezentacji zespołu Burmistrz Miasta Dzierżoniowa Marek Piorun podziękował sponsorom i przyjaciołom klubu za udzieloną w sezonie pomoc. Miłym akcentem było wystąpienie  Senatora Stanisława Jurcewicza, Przedstawiciela LZS, który wręczył medal Trenerowi Mariuszowi Mazurowi oraz wygłosił przemówienie.
Następnie przyszedł czas na prezentację składu zespołu na sezon 2012. Wśród kobiet liderką grupy pozostanie Paulina Brzeźna – Bentkowska, która ma duże szanse na występ podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Ósma zawodniczka poprzedniej olimpiady w Pekinie zapowiedziała walkę o bilet do Londynu. Silny skład zawodniczek kategorii młodzieżowej uzupełnią: Natalia Mielnik, Paulina Guz ,Monika Brzeźna, Joanna Dubieniecka i Karolina Garczyńska. W sezonie 2012 dzierżoniowskie zawodniczki ścigały się będą na rowerach marki Felt oraz rywalizowały w najwyższych modelach odzieży kolarskiej szytych przez jedną z najlepszych firm odzieży sportowej- marki Verge. 
Na zakończenie części oficjalnej odbyła się licytacja koszulki CCC z autografem Majki Włoszczowskiej. Aukcja została wygrana przez współwłaściciela firmy Przedsiębiorstwo Budowlane Miazga Pana Michała Miazga, i całkowity dochód z niej zostanie przekazany na rehabilitację Kacperka, syna Trenera Arkadiusza Zimorskiego. 
W marcu  orliczki i najstarsi zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów wyjadą na zgrupowanie do Chorwacji. Sezon szosowy w kraju zawodniczki i zawodnicy rozpoczną tradycyjnie inaugurującym sezon kolarski w Polsce kryterium kolarskim w Dzierżoniowie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom za okazaną pomoc, zaszczycenie nas swoją obecnością podczas uroczystości i oczywiście wspaniałą zabawę!!!
Część galerii znajduje się na stronie naszego patrona medialnego www.kolarski.pl Serdecznie Zapraszamy!

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2012/02-11{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content