Loading...
Aktualności

Kryterium uliczne Dzierżoniów

Małgosia Dąbrowska i Eryk Kaczor z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężają w Międzynarodowym Kryterium Ulicznym Boxmet Dzierżoniów. Swoje zwycięstwa odnieśli w kategorii żaków. Również w tej kategorii wiekowej Wiktor Wiśniewski zajął 6 miejsce a Mateusz Renc był 7. Zawodnicy rywalizowali na trasie okrężnej prowadzącej ulicami Dzierżoniowa, ze startem i metą na ulicy Świdnickiej obok GOK-u Dzierżoniów.

 

Runda liczyła 1500 metrów. Na szczęście zawodnicy startowali przy sprzyjających bezdeszczowych i bezśniegowych warunkach , główną przeszkodą było tylko zimno. Był to dla całego naszego klubu pierwszy start w sezonie. Również swój sukces podczas tych zawodów odniosła Karolina Garczyśki, która  zajęła wspaniałe II miejsce po walecznym finiszu na ostatnich metrach linii mety w kategorii elity kobiet. Jest to wielki sukces naszej zawodniczki ponieważ jest to dopiero pierwszy start naszej drużyny w sezonie szosowym 2013, oraz Karolina przez pomyłkę zaczęła finiszować jedną rundę wcześniej. Mimo tych przeciwności pokonała trzecią na mecieKatarzynę Niewiadomą z klubu TKK Pacyfic Toruń. Cały wyścig elity kobiet wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska-ten sam klub. Czwarta na mecie zameldowała się Paula Gorycka 4F Vive Racing Team. W kategorii elity kobiet 8 miejsce zajęła Natalia Mielnik, jadąca większą część wyścigu w ucieczce. Niestety zabrakło jej sił na ostatnie 4 rundy. Po finiszu z grupy pościgowej Paulina Cywińska zajęła 12 lokatę, 13 była Marina Zaniewska, 16 była Monika Kopińska a zaraz za nią na 17 pozycji linię mety minęła Paula Guz. Dziewczyny jechały ambitnie przez cały dystans wyścigu, naszej ekipie potrzeba jeszcze paru wyścigów na rozkręcenie nogi i dogranie taktyczne.

Warto tu wspomnieć o wspaniałym dopingu naszego fan klubu jaki towarzyszył wszystkim naszym zawodniczkom. Serdecznie dziękujemy!!! Dziękujemy również Panu Burmistrzowi Miasta Dzierżoniowa Panu Markowi Piorunowi oraz Panu Władysławowi Piszczałce-właścicielowi firmyPrzędsiębiorstwo Budowlano-Projektowe MAT oraz Przedsiębiorstwo Budowalne Atom naszemu głównemu sponsorowi za obecność i doping

Sukces naszych orliczek i żaków nie był jedynym wynikiem podczas tych zawodów ponieważ W rywalizacji młodzików 6 pozycję zajął Michał Mroczkowski, na 14 miejscu był Wojciech Karpierz a 19 miejsce zajął Mateusz Krzesiński. Rywalizację młodzików wygrał Stocek Matus CYKLISTYCKY SPOLOK ZILINA. Również w rywalizacji juniorek młodszych spisała się Dorota Przęzak, która zajęła 8 miejsce po pomyłkowym finiszu na przed ostatnią rundę. W peletonie na 25 miejscu finiszowałaWeronika Laszkiewicz a 34 była Malwina Cholewa.

Zapraszamy do galerii zdjęć w wyścigu:https://picasaweb.google.com/Mucios92/KryteriumDzierzoniow#

Dziękujemy serdecznie  wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!

opracowała: Natalia Mielnik

 

 

{gallery}2013/04-06{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content