Loading...
Aktualności

Inauguracja sezonu kolarskiego w Dzierżoniowie

Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów odniosła pewne zwycięstwo w Dzierżoniowskim Kryterium Ulicznym „Boxmet Dzierżoniów 2012 -Memoriał Dyrektora LO SMS Zdzisława Szepke” rozgrywanym ulicami Dzierżoniowa w dniu 31.03.2012 roku.  Od samego startu Paulina kontrolowała stawkę wyścigu i ostatecznie samotnie z niezagrożoną przewagą czasową i punktową przekroczyła linię mety.

 

Prestiż tego wyścigu był wysoki ponieważ do startu zgłosiły się najlepsze zawodniczki z całej Polski oraz reprezentacja narodowa Litwy.  Miłym akcentem dla naszych zawodniczek była obecność Pana Władysława Piszczałki- głównego sponsora klubu :Przedsiębiorstwo Budowlane Atom oraz Pana Janusza Smoliński- prezesa firmy VERGE, oraz Pana Henryka Charuckiego- właściciela firmy Harfa Harryson. Dziękujemy za wsparcie.

Cała rywalizacja podczas  dzierżoniowskiego kryterium przebiegała w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Wyścig przeplatany był wiejącym mroźnym wiatrem, padającym deszczem oraz momentami  padającym śniegiem.

Jako pierwsi do startu przystąpili żacy. Tutaj najlepiej spisał się Eryk Kaczor, zajmując 4 miejsce wśród chłopców. Następnie do rywalizacji przystąpiły młodziczki i juniorki młodsze. W tym wyścigu od początku Kadra Litwy podyktowała bardzo wysokie tempo i peleton mocno się podzielił. Najlepiej z kategorii młodziczek spisała się Weronika Laszkiewicz zajmując 7 miejsce. Wśród juniorek młodszych najlepiej wypadła Dorota Przęzak zajmując 15 lokatę, 30 była Paulina Zamaria.

Ostatnie do rywalizacji z klubu przystąpiły nasze kobiety open wraz z juniorkami. Tutaj także od samego startu zawodniczki podyktowały wysokie tempo. W klasyfikacji juniorek pechowe 4 miejsce zajęła Joanna Dubieniecka. Wśród elity pań pewnie zwyciężyła Paulina Brzeźna-Bentkowska. W grupie zasadniczej przyjechały Karolina Garczyńska i Paula Guz. 23 lokatę zajęła Natalia Mielnik.

Podczas dekoracji kategorii elity mężczyzn i pań Burmistrz Miasta Dzierżoniowa Pan Marek Piorun oraz klub LKS Atom Boxmet Dzierżoniów podziękowali Panu Dariuszowi Miłkowi oraz grupie CCC Polkowice za pomoc i wsparcie okazaną klubowi . Dokonano także oficjalnego przekazania auta osobowego marki passat na działalność naszego klubu. Serdecznie dziękujemy!!!

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

Pierwsze trójki wszystkich kategorii wiekowych:

Żak:

CESAITIS Lukas SILALES DSK DARNA CZECHY CZE

GOŁEK Edyta LKUKS PSZCZYNA LPS

RUPSUTE Gabira SILALES DSK DARNA CZECHY CZE

 

Młodzik:

ŁĄCZKIEWICZ Dawid UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK UKK

KUŚWIK Przemysław MLUKS VICTORIA JAROCIN MVJ

PIECHACZEK Kacper LKUKS PSZCZYNA LPS

 

Młodziczka:

AUGUSTE Kairyte PANEVEZID KKSC DSK FORTUM

SCHOLZ Patrycja BCM NOWATEX Z.DARŁOWSKA

PIKULIK Wiktoria BCM NOWATEX Z.DARŁOWSKA

 

Juniorka młodsza:

MANIKAITE Ema DSK FORTUNA LTU

KARWACKA Marlena BCM NOWATEX Z.DARŁOWSKA BCM

MISTEREK Weronika UKS GIM. TWOJAMERIDA IMIELIN UGT

 

Junior młodszy

TUREK Kamil UKS GIM. TWOJAMERIDA IMIELIN UGT

KLOC Krzysztof UKS GIM. TWOJAMERIDA IMIELIN UGT

GRZYWACZ Mateusz UKS GIM. TWOJAMERIDA IMIELIN UGT

 

Juniorka

KIRCHENSTEIN Katarzyna BCM NOWATEX UZDR.DĄBKI Z.DAR

PIETRZAK Łucja ALKS STAL KOŻMINIANKA KOŻMINEK

JANKAUSKAITE Milda PANEVEZIO KKSC DSK FORTUNA

 

Junior

FRKAL Jakub TJ SIGMA HRANICE CZE

SZCZEPANOWSKI Bartosz GK GLIWICE MERIDA GGM

GRABIS Mateusz GK ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC GZS

 

Elita Kobiet

BRZEŻNABENTKOW SKA Paulina LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW

URBAŚ Kinga MAYDAY TEAM START LUBLIN MTS

KIRCHENSTEIN Katarzyna BCM NOWATEX UZDR.DĄBKI Z.DAR BCM

 

Elita Mężczyzn

WALCZAK Damian BDC MARCPOL BDC

WADECKI Adam BDC MARCPOL BDC

BATEK Dariusz CCC POLSAT POLKOWICE

 

Masters

BONECKI Marek WHIRLPOOL AZS PWR

JACH Adrian BIKE WORLD.PL BWP

JAMRO Paweł BOPLIGHT AMINOSTAR TEAM ŚWIDNICA

 

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2012/03-30{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content