Loading...
Aktualności

Dwa tytuły Wice Mistrzyń Polski

Paulina Brzeźna Bentkowska i Natalia Mielnik z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyły tytuł Wice Mistrzyń Polski ze startu wspólnego na rok 2011 podczas  Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, rozgrywanych w Złotoryi w dniach 23-26.06.2011 roku.

 

Jest to ogromny sukces naszych zawodniczek, ponieważ rywalizacja o tytuł Mistrza Polski w kolarstwie szosowym rozgrywana jest na najwyższym poziomie sportowym i zdobycie dwóch medali  przez jeden klub jest znaczącym osiągnięciem. Paulina Brzeźna-Bentkowska zdobyła tytuł Wice Mistrzyni Polski na rok 2011, po wspaniałym finiszu, wygrywając rywalizację z peletonu. Niestety przed peletonem samotnie dojechała Anna Szafraniec (CCC Polkowice) , dając Paulinie II miejsce. Finisz ten był bardzo spektakularny, ponieważ nasza zawodniczka rywalizowała o to miejsce z goniącą ją Mają Włoszczowską, jednak Mistrzyni Świata mtb nie dała rady  naszej rozpędzonej zawodniczce, uznając , jej wyższość podczas tego startu. Natalia Mielnik, natomiast minęła linię mety na 6 pozycji wśród elity pań, co dało jej tytuł Wice Mistrzyni Polski na rok 2011 w młodzieżowej kategorii do 23 lat, ustępując tylko zawodniczce z Limaro Kórnik Katarzynie Pawłowskiej, która jest ostatnim rocznikiem w tej kategorii wiekowej, dlatego wynik naszej młodej orliczki daje ogromne nadzieje na przyszłe starty w sezonie.  Bardzo dobra obstawa zawodniczek podczas Mistrzostw Polski, sprawiła, że wyścig okazał się bardzo selektywny, m.in. Maja Włoszczowska-Mistrzyni Świata mtb, Anna Szafraniec, Ola Dawidowicz, Małgorzata Jasińska- ścigająca się we włoskiej ekipie SC Michela Fanini Rox ubiegłoroczna Mistrzyni Polski, Małgorzata Wojtyra-medalistka Mistrzostw Świata i Europy na torze. Srebrny Medal Mistrzostw Polski dał Natalii Mielnik powołanie do Reprezentacji Narodowej na Szosowe Mistrzostwa Europy, rozgrywane we Włoszech, co jest dużym wyróżnieniem.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym składały się z rywalizacji w wyścigu jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego. 23.06.2011 roku odbyła się jazda na czas, na dystansie 18km 100 metrów, po wymagającej trasie z 3 podjazdami. Najlepiej wśród elity kobiet wypadła Paulina Brzeźna-Bentkowska zajmując 6 lokatę, dalej z większą startą do zwycięzcy znalazła się Natalia Frączek zajmując 17 miejsce. W kategorii do 23 lat Małgorzata Piotrowska zajęła 13 miejsce, Natalia Mielnik była 14 a Paula Guz 17.

W sobotni poranek zawodniczki rywalizowały o tytuł Mistrzyni Polski ze startu wspólnego na wymagających rundach o długości 21 km z trzema ciężkimi podjazdami. Kategoria  Kobiet open miała do pokonania 109 kilometrów, przy niełaskawej deszczowej pogodzie i niskiej temperaturze. Wyścig wygrała Anna Szafraniec (CCC Polkowice) po samotnej ucieczce na ostatnich 10km, Tytuł Wice Mistrzyni Polski  ze startu wspólnego na rok 2011 zdobyła Paulina Brzeźna-Bentkowska. Natalia Frączek w elicie kobiet była 25. W kategorii do 23 Natalia Mielnik także zdobyła srebrny medal uzyskując tytuł Wice Mistrzyni Polski  ze startu wspólnego na rok 2011, a w kategorii elity pań była 6.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!

 

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/06-26_2{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content