Loading...
Aktualności

Dwa brązy fajterów z powiatu

W niedzielę  4 marca w Luboniu pod Poznaniem odbyły się III Polish  Championship Gold Team Open w brazylijkim ju jitsu. W zawodach tych startowało 5 zawodników z naszego powiatu : Sebastian Pigłowski (JUNIOR Dzierżoniów ), Mateusz Markowski ( Sowa Pieszyce ), Mateusz Urban, Oskar Czop oraz Norbert Warchoł (Bielawianka Bielawa). W tym dniu nasi zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem.

 

Na pierwszy ogień poszedł Norbert Warchoł 70kg. który niestety przegrał swój pojedynek przez decyzję sędziego. Następnie na tatami wkroczył Sebastian Pigłowski -64kg któremu udało się wywalczyć brązowy medal. Po wyrównanych walkach na punkty swoje pojedynki przegrali natomiast Oskar Czop 69kg –Juniorzy oraz Mateusz Urban 82 kg. Ostatni z naszych zawodników startujący w tym dniu Mateusz Markowski 76kg dostarczył nam najwięcej emocji. Mateusz sukcesywnie rozkręcał się tym turnieju z walki na walkę. Pierwszy pojedynek wygrał wyraźnie na punkty aby w drugim poddać swojego przeciwnika. W swojej trzeciej walce Mateusz musiał ostro się napocić aby wygrać ten pojedynek na punkty. W walce półfinałowej nasz zawodnik prowadził pojedynek jednak przeciwnik niefortunnie upadł mu na kolano powodując kontuzję. Mateusz niestety musiał wycofać się z pojedynku co zakończyło jego udział w turnieju.

Zawody muszę uznać za gdyż znowu wracamy z ważnej imprezy sportowej z medalami. Szkoda mi bardzo kontuzji Mateusza gdyż w tym dniu rozgrywał świetne zawody. Mógł spokojnie pokusić się o zwycięstwo w turnieju. Niestety swój pojedynek przegrałem przez decyzję sędziego. Ciężko mi ocenić czy byłem lepszym czy gorszym zawodnikiem w tym pojedynku ale żałuję że nie było dogrywki w walce która zakończyła się wynkiem 2-2 – powiedział Norbert Warchoł

 

opracował: Norbert Warchoł

 

{gallery}2012/03-04{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content