Loading...
Aktualności

Drużyna LKS Atom Boxmet Dzierżoniów Wicemistrzyniami Polski

W miniony weekend drużyna zawodniczek LKS Atom Boxmet Dzierżoniów  w składzie: Paula Guz, Natalia Mielnik, Karolina Garczyńska i Paulina Brzeźna-Bentkowska zdobyła w kategorii elity kobiet Tytuł Wicemistrzyń Polski w jeździe drużynowej na czas podczas Drużynowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Grudziądzu w dniach 28-30.09.2012 roku.  Zawody okazały się nie do końca szczęśliwe dla naszego zespołu.

 

Zaraz po starcie, Karolinie Garczyńskiej przekręcił się dysk w tylnym kole i nie mogła  dalej jechać  z koleżankami, które na początku czekały na nią a potem musiały przystąpić do pokonania dystans 40 kilometrów w osłabieniu. Karolina musiała samotnie pokonać ten dystans wyścigu mieszcząc się w limicie czasu.  Podczas wyścigu natomiast  Natalia Mielnik nie miała  swojej  ustalonej wcześniej pozycji na rowerze i musiała rywalizować na trasie  czasówki z mocno obniżoną kierownicą. Na te zdarzenia miało wpływ, pożyczenie rowerów dziewczyn  męskiej grupie kolarskiej CCC Polkowice . Różnica startu pomiędzy tymi kategoriami wiekowymi nie była duża i  nie było czasu na dokładne przeniesienie starych pozycji i sprawdzenie sprzętu. Mimo tych pechowych zdarzeń nasze zawodniczki zajęły II miejsce zdobywając srebro Drużynowych Mistrzostw Polski. Złoto padło łupem drużyny MKS Emdek Budopol Bydgoszcz jadącej w składzie: Edyta Jasińska, Małgorzata Ziemińska, Karolina Karasiewicz i Paulina Cywińska a brąz przypadł drużynie ALKS Stal Grudziądz, Emilii Kuptz, Natalii Mitkowskiej, Aleksandrze Kardas oraz Agacie Balcerek.

Dwa dni wcześniej odbyła się walka o tytuły Mistrza Polski w jeździe na czas parami. Dystans dla kategorii elity kobiet wynosił 20 km. Tutaj blisko podium była nasza para w składzie Karolina Garczyńska i Paulina Brzeźna-Bentkowska, zajmując 4 miejsce. Siódmą parą na tych Mistrzostwach była Paula Guz i Natalia Mielnik. Rywalizację wygrała aktualna Mistrzyni Świata w torowej konkurencji Scratch Katarzyna Pawłowska jadąca z Paulą Fronczak.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2012/09-30{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content