Loading...
Aktualności

Co słychać w LKS ATOM Dzierżoniów

Mateusz Dubieniecki z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajął 38 miejsce podczas II etapu Pucharu Narodów dla kategorii junior, rozgrywanego w Luxemburgu w dniach 11-12.07.2011 roku. Nie był to jedyny dobry występ naszego zawodnika, ponieważ Mateusz podczas tego etapu wygrał górską premię I kategorii. Cały etap liczył 98 km, przy bardzo upalnej pogodzie.

 

 

Kolarze z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, w składzie: Natalia Mielnik, Adam Majorek i Damian Lasota reprezentują nasz kraj podczas szosowych Mistrzostw Europy, rozgrywanych we Włoszech w miejscowości Offida w dniach 11-17.07.2011 roku. Jest to duży sukces zawodników naszego klubu, ponieważ żadna ekipa nie ma tak dużej liczby zawodników w składzie Reprezentacji Narodowej. Osiągnięcie to zawdzięczamy równym występom naszych kolarzy w całym sezonie szosowym oraz bardzo dobrą postawą podczas Mistrzostw Polski. Natalia Mielnik wystartuje 16.07.2011roku (tj. sobota)  o 9 rano i będzie rywalizować o tytuł Mistrzyni Europy na dystansie 124 km po wymagającej trasie pełnej podjazdów, natomiast nasi juniorzy: Damian Lasota i Adam Majorek rozpoczną rywalizację po finiszu kategorii orliczek, również na dystansie 124 km. Trzymamy kciuki!!!

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów  zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Nadziei Olimpijskich dla młodziczek, rozgrywanego w ciągu 3 etapów w Kobylej Górze w dniach 08-10.07..2011 roku. Również wysokie miejsce zajęła Paulina Zamaria, która w klasyfikacji generalnej zajęła 5 miejsce.

I etap  Nadziei Olimpijskich dla młodziczek liczył 34 km. Ten start najwyżej ukończyła Dorota Przęzak, która finiszowała na II pozycji, dalej na 7 miejscu była Paulina Zamaria, 8 lokatę zajęłaMonika Wiatrak a 12 była Weronika Laszkiewicz. II etap  był również pełen sukcesów naszych młodziczek, ponieważ trzecia była Paulina Zamaria, mijając linię mety z niewielką startą do II miejsca, dalej na 7 pozycji była Dorota Przęzak. Weronika Laszkiewicz minęła „kreskę” na 10 miejscu a 14 była Monika Wiatrak. Trzeci etap zawodów to ponowny sukces Doroty, która zajęła II stopień na podium ustępując jedynie zwyciężczyni klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji generalnej po rywalizacji na III etapach o łącznej długości  118km Dorota Przęzakzajęła III lokatę,  wysoko na V pozycji zawody skończyła Paulina Zamaria, VIII była Monika Wiatrak a 10 Weronika Laszkiewicz. Był to jeden z pierwszych etapowych wyścigów dla naszych młodych zawodniczek, i pokazał, że są w stanie rywalizować z zawodniczkami z całej Polski za najwyższym poziomie sportowym. Trzymamy kciuki!!

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!! Zapraszamy na naszą stronę internetową www.ogniwo-dzierzoniow.pl !!!

 

Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła VI miejsce w klasyfikacji generalnej Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego  „Krasna Lipa”rozgrywanego w Czechach w dniach 07-10.07.2011 roku. Jest to duże osiągnięcie naszej kolarki, ponieważ jest to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich w sezonie dla kobiet i rywalizacja na nim przebiegała na najwyższym poziomie sportowym. Nie jest to jedyny sukces naszej kolarki podczas tego startu ponieważ, na IV etapie liczącym 98km  Paulina zajęła IV miejsce, uciekając przez znaczną część dystansu z zawodniczkami z Rosji, Holandii i Australii.

Etapowy Wyścig Krasna Lipa liczył V etapów rozgrywanych w przeciągu 4 dni. Pierwszym etapem był wyścig ze startu wspólnego, po górzystej trasie liczącej 110km. Najwyżej na 11 miejscu zawody skończyła Paulina Brzeźna-Bentkowska. Na 107 miejscu była Karolina Garczyńska, zawodniczka klubu z Darłowa, startująca w barwach naszego klubu a na 115 pozycji zawody ukończyła Natalia Mielnik. Drugi etap to rywalizacja na dystansie 95 km, Paulina Brzeźna-Bentkowska finiszowała w peletonie.  Karolina Garczyńska dojechała za peletonem w grupach goniących około 100 miejsca, zaśNatalia Mielnik uczestniczyła w kraksie i nie skończyła tego etapu. Trzeciego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas na dystansie 21km, 28 miejsce zajęła Paulina Brzeźna-Bentkowska. Po południu na dziewczyny czekał dystans 98km, i tutaj IV miejsce po jeździe w ucieczce zajęła nasza Paulina,zapewniając sobie pewne VI miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatni etap to rywalizacja na dystansie 100 km po ciężkiej i wymagającej trasie z licznymi podjazdami. Paulina Brzeźna-Bentkowska zajęła 11 miejsce podczas tego etapu.

 

Drużyna orliczek z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, w składzie: Paula Guz, Małgorzata Piotrowska i Natalia Mielnik, zajęły V miejsce w wyścigu jazdy drużynowej na czas na dystansie 3000 metrów podczas  Torowych Mistrzostw Polski, rozgrywanych na pruszkowskim torze w dniach 04-07.07.2011 roku. Nasze dziewczyny były w stanie wykręcić czas na medalową pozycję, jednak brak treningu techniki na torze sprawił, że pogubiły się na starcie i musiały nadrabiać straty w całym biegu. Następnym, ważnym dla dziewczyn startem będzie Międzynarodowy Etapowy Wyścig „Krasna Lipa” rozgrywany w dniach 07-10.07.2011 roku w Czechach, dla którego tor był dobrym treningiem.

 

 

Opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/07-17{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content