Loading...
Aktualności

Co nowego w LKS ATOM Dzierżoniów?

Kwiecień dla kolarzy LKS ATOM Dzierżoniów obfitował w wiele sukcesów. Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym w Pawłowicach, Kryterium o Puchar Karkonoszy czy zawody Pucharu Świata (gdzie fenomenalnie zaprezentowała się Paulina Brzeźna-Bentkowska) to tylko niektóre ze startów gdzie prym wiedli zawodnicy aktualnie najlepszego klubu na Dolnym Śląsku.

 

Sukcesy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym w Pawłowicach

Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła II miejsce w Szosowym Kryterium Kolarskim o Puchar Wójta  Gminy Pawłowice, podczas rywalizacji z kategorią junior młodszy w dniu 25.04.2011 roku. Jest to bardzo dobry występ naszej zawodniczki, ponieważ rywalizacja z męską kategorią wiekową, sprawia, że zawody są bardzo selektywne i wymagają bardzo dobrego przygotowania fizycznego. Również, podczas tych zawodów sukces odniósł kolejny nasz zawodnikDamian Lasota, który w rywalizacji kategorii junior zajął III miejsce, dzięki ucieczce w połowie dystansu i pięknej walce na finisz.

Jako pierwsi wystartowali juniorzy młodsi, którzy rywalizowali na dystansie 16 rund, po 2100 metrów każda. Do tego startu dołączyły nasze orliczki, z których najwyżej zawody ukończyła Paulina Brzeźna-Bentkowska, zajmując wysokie 2 miejsce. Paulina wygrała ostatni finisz po zaciętej walce na ostatnich metrach linii mety. Na 11 pozycji zawody ukończyła Natalia Frączek. Kolejnym startem był wyścig juniorów na dystansie 18 rund. Od samego startu aktywny był Damian Lasota, który uciekał przez większość dystansu z 2 zawodnikami. Ostatecznie zajął III miejsce po bardzo oddanej walce. W peletonie finiszował Rafał Pawłowski.

 

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów po Pucharze Świata! Podium Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej.

Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, zajęła III miejsce w jednym z etapów wyścigu Gracia Orlova, zaliczanego do serii Pucharu Świata, rozgrywanym w Czechach w dniach 27.04-01.05.2011 roku.  Swój sukces Paulina odniosła na III etapie tego wyścigu, który nazywany jest przez zawodników i kibiców „królewskim”, ze względu na liczne premie górskie liczące nawet ponad 20 kilometrów podjazdy. III miejsce to nie był jedyny sukces naszej utalentowanej zawodniczki, ponieważ na I etapie Paulina po zaciętym finiszu zajęła IV miejsce, ocierając się o podium z niewielką startą. Tutaj należy zaznaczyć, że finisz tego etapu rozgrywał się na ponad 20 kilometrowym podjeździe pod Pustevny k. Lichnowa, więc zajęcie IV miejsca na tak trudnej trasie jest nie lada wyczynem. Na tym etapie również bardzo dobrze pokazały się nasze młodsze zawodniczki:Natalia Mielnik, Natalia Frączek oraz Karolina Garczyńska, które przekroczyły linię mety, w środku rozciągniętego peletonu, ze startą niecałych 5 minut do liderek, co jest dużym postępem i dobrze rokującymi planami na przyszłą rywalizację z najlepszymi. Dwie grupy dalej uplasowała się Małgorzata Piotrowska, ze starą ok. 10 minut do najlepszych. Także ostatni etap był bardzo owocny w wyniki dla naszego klubu, ponieważ po finiszu z mocno podzielonej grupy Paulina Brzeźna-Bentkowska zajęła IV miejsce, a Karolina Garczyńska była IX, w środku tej grupy linię mety przekroczyła Natalia Frączek, zajmując 37 miejsce, zaraz za grupą  zasadniczą zameldowała się Natalia Mielnik.

Etapowy wyścig Gracia Orlova rozpoczął się prologiem, o długości 2200 metrów, rozgrywanym w miejscowości Havirov. Etap ten był  wprowadzeniem do dalszej ciężkiej rywalizacji i prezentacją ekip, dopuszczonych do startu w całym wyścigu. Tutaj nasze zawodniczki uplasowały się w połowie stawki zawodów, ponieważ wyścig na tak krótkim dystansie wymaga specjalnego przygotowania. Najwyżej znalazła się Paulina Brzeźna-Bentkowska zajmując 33 miejsce. Na stracie stanęło 114 zawodniczek.

Kolejny dzień to już I etap liczący 102 kilometry, prowadzący z Detmarovic do liczącego ponad 20 kilometrów podjazdu pod Pustevny. Ten dzień należał do zawodniczki z Rosji Boyarskaya Natalya-Mistrzyni Świata z roku 2009, druga była Antoshina Tatina z klubu Gauss-RDZ-Ormu, III miejsce zajęłaBubenkova Svetlana, także zawodniczka Reprezentacji Rosji, Mistrzyni Świata ze startu wspólnego  i triumfatorka Pucharów Świata i miejsce zaraz obok podium, po bardzo zaciętym finiszu należało do zawodniczki Atom Boxmet Dzierżoniów Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej. Do około 7 kilometrów do linii mety w pierwszej grupie jechało ok. 70 zawodniczek, w tym wszystkie nasze kolarki, jednak liderki wyścigu narzuciły mordercze tempo i całe peleton mocno się podzielił i rozciągnął. Ze stratą niecałych 5 minut linię mety przekroczyły w swoich grupkach: Karolina Garczyńska, Natalia Mielnik i Natalia Frączek. Ze stratą ok. 13 minut na mecie zameldowała się Małgorzata Piotrowska. Paula Guz,dostała limit czasowy na tym etapie, co spowodowane było przeziębieniem zawodniczki i niestety nie mogła kontynuować dalszej walki.

II etap zawodów, nazywany „królewskim” liczył 123 kilometry i prowadził z Lichnova do Stramberka, kończąc się na 1 kilometrowym ale bardzo wymagającym i sztywnym podjeździe.

Etap ten zawierał trzy premie górskie I kategorii, znajdujące się na 31 kilometrze, 51km, i 69 km, i  jedną  premie górską II kategorii będącą na 101 kilometrze wyścigu. Paulina Brzeźna-Bentkowska po finiszu z 7 osobowej ucieczki zajęła III miejsce ustępując Pankovej Larisie z Rosji i Małgorzacie Jasińskiej reprezentującej zagraniczny klub Michela Fanini ROX, wyprzedzając zawodniczkę z USA o 10 metrów Lindsay Myers. Nasze młodsze zawodniczki zajęły Natalia Mielnik 61 miejsce ze stratą 17 minut do liderek, jest to ogromny postęp, ponieważ na ubiegłorocznym etapie strata ta wynosiła pond 40 minut, a wynik ten mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie burza i chwilowa ulewa w połowie II podjazdu. Natalia miała założone opony na suchą nawierzchnię oraz używane do jazdy tylko na szybkich i dobrych asfaltach, jednak po deszczu nasza zawodniczka na zjeździe po serpentynach miała niską przyczepność i zjeżdżając dla bezpieczeństwa zwolniła tracąc kontakt ze swoją grupą, która zameldowała się na linii mety z niewiele pond 9 minutową stratą. W kolejnej grupie za Natalia, znalazły się Natalia Frączek i Karolina Garczyńska tracąc 19 minut do najlepszych. 91 miejsce zajęłaMałgorzata Piotrowska. Był to bardzo selektywny etap, ponieważ spora część zawodniczek dostała limit czasowy i została wycofana z wyścigu.

Wyścig jazdy indywidualnej na czas, rozgrywany był podczas III etapu na 27 kilometrowej trasie. Tutaj rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Najwyżej zawody ukończyła Paulina Brzeźna-Bentkowska, zajmując 35 miejsce i wykręcając średnią prędkość blisko 41,5 kilometrów.

Ostatnim etapem rywalizacji był wyścig po ulicach Orlovej na 16,5 kilometrowych rundach z 3 podjazdami na trasie i finiszem pod 400 metrową górkę. Tego dnia pogoda nie dopisała startującym zawodniczkom, ponieważ od samego rana padał deszcz i temperatura powietrza była bardzo niska. Etap ten był bardzo niebezpieczny i pełen kraks ze względu na mokrą nawierzchnię.  Ostatnie 20 kilometrów wyścigu to już ciągłe akcje i mocne tempo nadawane przez ekipę liderki, co spowodowało mocne rozciągnięcie się peletonu. W grupie zasadniczej na IV miejscu finiszowała Paulina Brzeźna-Bentkowska, a na bardzo wysokiej IX pozycji była Karlina Garczyńska. W środku stawki znalazła sięNatalia Frączek, a za grupą zasadniczą finiszowała Natalia Mielnik. Niestety z powodu zimna i złej pogody Małgorzata Piotrowska miała problemy na trasie i nie mogła ukończyć etapu.

W klasyfikacji generalnej, po równej i oddanej walce  na VII pozycji całą rywalizację ukończyłaPaulina Brzeźna-Bentkowska ze startą 3 minut do liderki, 53 była Karolina Garczyńska, 56 miejsce należało do Natalii Mielnik a 63 była Natalia Frączek. Cały wyścig wygrała Antoshina Tatiana z klubu Gauss-RDZ-Ormu, druga była Boyarskaya Natalya a III Svetlana Bubenkova. Wyścig ten był bardzo dobrym sprawdzianem dla naszych zawodniczek, pokazał ich lepszą dyspozycję i postępujący ciągły progres ich formy sportowej w stosunku do lat ubiegłych. Wyścig Gracia Orlova jest jednym z najcięższych wyścigów etapowych dla kobiet, więc zajęte miejsca naszych zawodniczek i ukończenie całej rywalizacji jest bardzo dobrym wynikiem i daje obiecujące sygnały  na wyrównaną walkę z międzynarodowym peletonem.

Wyjazd ten wymagał dużego przygotowania organizacyjnego i technicznego, dlatego chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom za pomoc w jego organizacji, bez których nasze zawodniczki nie miałyby tak dobrej obstawy wyścigu, a w szczególności firmie Aklima za zatankowanie aut, jadących na zawody oraz firmie Supermarkety Intermarche Dzierżoniów za pomoc w zabezpieczeniu zawodniczek w wyżywienie i prowiant, oraz wszystkim naszym sponsorom!!!!

 

Sukcesy Doroty Przęzak, Pauliny Zamarii oraz Agnieszki Kusiak w Ulicznym  Kryterium o Puchar Karkonoszy!

XVIII  Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy z okazji „Wiosny Cieplickiej”,rozgrywane w dniu 30.04. 2011 roku w Jeleniej Górze, zostało zdominowane przez zawodników klubuLKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Pierwszym sukcesem dla klubu podczas tego wyścigu, było zwycięstwo Doroty Przęzak, w wyścigu kategorii młodziczek, po zaciętych finiszach na punkty. II miejsce  zaraz za koleżanką klubową przypadło Paulinie Zamarii, która pewnie i z niezagrożoną przewagą zajęła tą lokatę. Obydwie nasze młode zawodniczki pokazały się za bardzo dobrej strony podczas tej rywalizacji, ponieważ współpracowały ze sobą oraz rozegrały wyścig bez błędów w taktyce sportowej, co dało im przewagę nad rywalkami.

Kolejnym startem był wyścig juniorek młodszych, tutaj nasz klub także odniósł zwycięstwo. Agnieszka Kusiak, po wygranych finiszach na punktowanych rundach zajęła I miejsce, nie dając szans rywalkom. Wyścig juniorów natomiast  pełen był akcji ucieczkowych i rywalizacji na najwyższym poziomie. Z dobrej strony pokazał się Mateusz Dubieniecki, zajmując V miejsce, oraz Rafał Pawłowski, który był VI. Kolejnym startem był wyścig juniorek. Tutaj po zaciętej  walce Aleksandra Wiśniewska zajęła V pozycję, zdobywając tą lokatę na ostatnim finiszu. Ostatnim wyścigiem podczas Kryterium o Puchar Karkonoszy był start orlików. Tutaj II pozycję zajął Dawid Zieliński.

Był to bardzo dobry start wszystkich naszych zawodników, u których widać ciągły progres formy sportowej na rozpoczynający się sezon 2011. Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności firmie Romis za wypożyczenie firmowego auta na zawody!!! Dziękujemy!! Zapraszamy wszystkich na naszą stronę internetową www.ogniwo-dzierzoniow.pl !!!

 

Zwycięstwo Doroty Przęzak i Mateusza Dubieneckiego. Czasówka Sudecka zdobyta.

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w wyścigu jazdy indywidulanej na czas w „Czasówce Sudeckiej” rozgrywanej w Przesiece k. Podgórzyna w dniu 01.05.2011 roku. Jest to już II zwycięstwo Doroty podczas tego weekendu.  Kolejny Sukces podczas tego startu odniósł także, Mateusz Dubieniecki, który zwyciężył w rywalizacji kategorii junior. Jest to bardzo dobry występ naszych zawodników, od których trasa tego startu wymagała bardzo dobrego przygotowania fizycznego, ponieważ wszyscy startujący musieli zmierzyć się z 7500 metrowym stromym podjazdem pod Przesiekę, który okazał się bardzo selektywny. Rywalizacja na tak trudnej trasie jest bardzo specyficzna i wymaga specjalnego  przygotowania i dobrego rozłożenia sił podczas całego dystansu.

Kolejnymi osiągnięciami  klubu podczas tego wyścigu było zajęcie III miejsca w rywalizacji juniorekAleksandry Wiśniewskiej. W wyścigu młodziczek, IV miejsce zajęła Paulina Zamaria, a V byłaMalwina Cholewa. Następnym startem był wyścig juniorek młodszych, tutaj najwyżej zawody skończyła Agnieszka Kusiak zajmując IV miejsce i tuż za nią na V pozycji była Nikola Wiatrak. Czasówkę Sudecką zakończyła rywalizacja juniorów. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Dubieniecki, a na IV miejscu zawody ukończył Adam Majorek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!! Zapraszamy na naszą stronę internetową www.ogniwo-dzierzoniow.pl!!

 

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/05-04{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content