Loading...
Aktualności

Bielawianka na Mistrzostwach Województwa Lubuskiego

W dniu 09.06.2013 w Brójcach (gmina Trzciel) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa województwa lubuskiego w zapasach w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Młodzików i Dzieci w stylu klasycznym.  W zawodach uczestniczyło stu pięćdziesięciu zawodników z 8 klubów zapaśniczych z województw: lubuskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego w tym 16 zawodników Bielawianki. W turnieju udział wzięły również ekipy zagraniczne z Niemiec, Białorusi, Rosji, Norwegii oraz Danii.

 

 

Poziom sportowy rywalizacji oceniam, w ramach wspomnianych grup wiekowych, jako bardzo wysoki. Nasi zawodnicy ponownie potwierdzili swoją bardzo dobrą dyspozycję zdobywając w sumie 6 medali. W klasyfikacji drużynowej uzyskaliśmy 12 punktów co pozwoliło na zajęcie przez ZAPAŚNICZY KLUB SPORTOWY BIELAWIANKA VI miejsca.

Kazubek Przemysław (50 kg) oraz Moskal Sebastian (60 kg) pokonali bez trudu wszystkich rywali stając na najwyższym stopniu podium.

W bratobójczym pojedynku o trzecie miejsce w kategorii do 29 kg spotkali się Piotr Stolarczyk oraz Palus Oktawian. Po emocjonującym pojedynku trwającym aż 3 rundy, w którym zawodnicy wzajemnie doprowadzali do „pozycji zagrożonej” pojedynek zakończył się zwycięstwem przez przewagę techniczną Piotra Stolarczyka.

Największą liczbę walk w turnieju z pośród zawodników Bielawianki stoczył Krystian Adamski (38 kg) wygrywał trzykrotnie przez położenie przeciwnika na łopatki tzw. „tusz” oraz uznawał wyższość przeciwnika dwukrotnie przegrywając minimalną różnicą punktów. Ostatecznie uplasował się on na V miejscu w swojej kategorii wagowej.

PEŁNE WYNIKI KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ

W kategorii dzieci:

Kazubek Przemysław                    50 kg, 2001 r., szkoła nr 7,                           I miejsce

Moskal Sebastian                           60 kg, 2001 r., szkoła nr 4,                           I miejsce

Stolarczyk Piotr                                29 kg, 2002 r., szkoła nr 4,                           III miejsce

Pakosz Daniel                   +60 kg, 2001 r., szkoła nr 7,                         III miejsce

Palus Oktawian                                29 kg. 2002 r., szkoła nr 4,                           V miejsce

Adamski Krystian                            38 kg, 2001 r.,  szkoła nr 7,                           V miejsce

Pawlak Borys                                    46 kg, 2002 r., szkoła nr 4 ,                          V miejsce

Kciuk Kacper                                     27 kg, 2003 r., szkoła nr 4,                           VII miejsce

Potyrała Bartosz                              35 kg, 2001 r., szkoła nr 4,                           VII miejsce

Wolski Kacper                   42 kg, 2003 r., szkoła nr 7,                           VII miejsce

Orawiec Mateusz                           38 kg, 2002 r., szkoła nr 7,                           XII miejsce

W kategorii młodzików:

Wojtala Kamil                   35 kg, 2001 r., szkoła nr 7,                           II miejsce

Szyngier Sebastian                         73 kg, 2001 r., szkoła nr 7,                           III miejsce

Orawiec Maciej                               73 kg, 2001 r., szkoła nr 7,                           V  miejsce

Harańczyk Krystian                         47 kg, 2001 r., szkoła nr 7,                           VII miejsce

Pyszniak Krzysztof                          59 kg 2002 r., szkoła nr 7,                             VII miejsce

 

Wiceprezes klubu pan Władysław Stolarczyk pełnił podczas zawodów funkcję sędziego. W narożniku naszym zawodnikom wskazówek udzielał trener: Marcin Kujawa oraz Łukasz Stolarczyk były znakomity zawodnik klubu.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy udzielają wsparcia bielawskim zapasom m. in.: Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr.7, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr.10, firmie Meble Czyżewski, firmie Hydro Instal-Plast Zamirski oraz innym osobom,  bez których sukces naszych zawodników nie był by możliwy. Nasze sukcesy są dowodem, że ich pomoc przynosi oczekiwane owoce.

Chętnych, którzy  chcieliby spróbować swoich sił na macie zapaśniczej zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdą informacje na temat treningów: http://zapasy.bielawa.pl/

Opracował: Marcin Kujawa

 

 

{gallery}2013/06-09{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content